16:14 | 28.03.2020

Рекомендації Міністерства охорони здоров'я України

Рекомендації за наступним посиланням:  https://www.phc.org.ua/…/scho-varto-znati-pro-samoizolyaciy…

про безпеку під час карантину допоможуть захистити себе та зменшити ризики поширення коронавірусу COVID-19
11:58 | 23.03.2020
СИСТЕМА БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРИЗУПИНЯЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН І НАДАЄ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ ДИСТАНЦІЙНО

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно.

Безоплатна первинна та вторинна правова допомога надаватиметься із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій та з використанням скриньок для кореспонденції.

Надати необхідні документи можна через спеціально обладнані скриньки для кореспонденції або електронні засоби зв’язку (адреси та електронні пошти місцевих центрів з надання БВПД можна дізнатися на офіційному сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/ ).

Щоб отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань:

- зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

16:42 | 17.03.2020

Із 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року забороняються:

• регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);
  • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;
  • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
  • заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному  і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;
  • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому).
  • Далі в долученні читайте Протокол регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області від 16.03.2020 № 5/200
12:16 | 17.03.2020

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 Оржицька райдержадміністрація звертається до всіх мешканців району бути свідомими та дотримуватися основних профілактичних заходів, до яких належать:

• гігієна рук – часте миття з милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, вживанням їжі тощо;
  • гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чиханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;
  • утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тлі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);
  • утримання від дотиків обличчя руками;
  • у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;
  • використання медичної маски – за наявності респіраторних симптомів,  її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням (помістити в одноразовий пакет, який зав’язати) та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Дотримуйтесь порад, бережіть себе та своїх близьких!!!

11:48 | 16.03.2020

Обережно! стихійна торгівля!

З настанням весняно – літнього періоду зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Цьому сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й те, що громадяни не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров'ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Невідома якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як  транспортувалися. Не зважають покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з під ніг перехожих. Не згадують вони про  повідомлення у засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи що з ними цього не трапиться. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Покупець, купуючи їжу на вулиці, бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров'я.