15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Віддаючи данину поваги всім українцям, які виконували військовий та службовий обов’язок за межами Вітчизни, поділяючи всю біль з тими, хто втратив у воєнних конфліктах своїх рідних і близьких, в Україні офіційно на законодавчому рівні встановлений День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який щорічно відзначається 15-го лютого.

У цьому році ця пам’ятна дата приурочена до 30-х роковин виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. За десять років цієї неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за амбіції керівництва великого суспільного утворення - Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 частину суші.

На сьогодні в Україні - близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Мало хто з них сподівався, що за 25 років життя на мирній Батьківщині їм ще доведеться на власній землі воювати з окупантом. З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі, багато з них, на жаль, загинуло.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Оржицька районна організація Української спілки воїнів Афганістану налічує 70 членів. Сьогодні воїни-інтернаціоналісти відіграють неоціненну роль у вихованні молодого покоління, адже є прикладом відваги, сили духу та патріотизму, вірності військовій присязі.

Оржиччани висловлюють слова щирої подяки воїнам-інтернаціоналістам  за міцну державницьку позицію, активну участь у громадському житті району  та бажають всім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров'я, щастя і миру, успіхів у праці та добробуту в родинах.