28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

Шановні мешканці Оржиччини! Дорогі земляки!

Сьогодні вся Україна відзначає знаменну і незабутню дату – День визволення від фашистських загарбників. Значний проміжок часу відділяє нас від тієї миті, коли було покладено край пануванню фашистських окупантів в Україні, коли мільйони наших співвітчизників у небаченому і жорстокому вирі бурхливих подій другої світової війни, у дні лихоліття, плачу, скорботи відвойовували мир і щасливе життя.

У цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім учасникам Другої світової війни. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Український народ завжди пам’ятатиме тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.
Вітаю вас з великим днем календаря та бажаю всім мешканцям Оржиччини добра і здоров'я, миру і злагоди, плідної праці та вагомих здобутків задля процвітання рідного краю, зміцнення і розбудови незалежної Української держави.

З повагою голова райдержадміністрації Роман Сидоренко

Історія

У ході війни 1941—1945 років  саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.