Амброзія полинолиста – небезпека поруч!

Версія для друкуВерсія для друку

Амброзія полинолиста – небезпека поруч!

Амброзія полинолиста – найпоширеніший та найшкідливіший  бур’ян на території всієї країни. Це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою листя нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло досягає висоти 2- 2,5 м. Розмножується амброзія лише насінням, рослини можуть давати до 100 тисяч насінин. Насіння амброзії зберігає схожість у грунті до 20 років. Амброзія виснажує грунт, а при великій забур’яненості культурні рослини гинуть.

Але найважливішим є те, що квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. 

У період цвітіння серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Пилок амброзії потрапляючи в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи викликає слизотечу, погіршення зору, появу головного болю, кашлю, а у найбільш чутливих людей спостерігаються приступи астми.

Ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами, сівозміни, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння.

Зважаючи на небезпечність амброзії полинолистої як для   сільського господарства, так і для здоров’я людини,  боротьба з нею є одним з важливих та першочергових завдань усіх землекористувачів.

Райдержадміністрація звертається з проханням до сільських, селищних голів проводити боротьбу з амброзією полинолистою на території населених пунктів, зокрема біля шкіл, дитячих садків та інших громадських місць.

Керівників сільськогосподарських підприємств  просимо проводити роботи із недопущення виникнення вогнищ розповсюдження амброзії на оброблювальних землях.

 

                                                                            Райдержадміністрація

Наверх ↑