«Безпека руху – це комплексна робота», – Роман Товстий

Версія для друкуВерсія для друку

«Безпека руху – це комплексна робота», – Роман Товстий

На Полтавщині діє  обласна Програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

Як повідомив на апаратній нараді начальник Управління інфраструктури обласної державної адміністрації Сергій Марчишинець, Програма працює за трьома напрямками. Перший – спрямований на пропаганду безпеки дорожнього руху, другий – спрямований на підвищення рівня безпечності доріг та дорожньої інфраструктури, третій – це моніторинг безпеки дорожнього руху.

За словами Сергія Марчишинця, аби уникнути дорожньо-транспортних пригод на автошляхах загального користування та вулицях міст, зокрема, на ділянках концентрації ДТП та інших аварійно-небезпечних місцях, облаштовують зони наземних пішохідних переходів і замінюють, за можливості, їх на підземні. Також облаштовують розв’язки кільцевого типу з малим діаметром центрального острівця на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення на перехрестях автомобільних доріг.

Посадовець зауважив, що в області постійно проводять моніторинг безпеки дорожнього руху. Впроваджують високотехнологічні системи відеоспостереження за транспортними засобами.

«Робота в галузі пасажирського транспорту передбачає залучення страхових компаній, які мають оперативно оформлювати ДТП,  впровадження системи спостереження в автобусах, зокрема, мова йде про розбудову системи спостереження за принципом «Сitybus», яка запускається в регіоні.  Вона дає можливість відстежувати транспортні засоби в місцях концентрації ДТП та роботу пасажирського транспорту», – сказав Сергій Марчишинець.

Також на офіційному веб-сайті Управління інфраструктури облдержадміністрації громадянам доступна «Інтерактивна мапа мережі автобусних маршрутів України, зокрема й Полтавської області».

«За допомогою інтерактивної мапи можна отримати інформацію про майже 4000 міжобласних та міжнародних маршрутів, розклад руху і проміжні зупинки, спланувати маршрут та перевірити у перевізника наявність ліцензії. Незабаром з’явиться й  інформація про перевізників, що здійснюють приміські та міжміські внутрішньообласні маршрути загального користування», ­ – зазначив Сергій Марчишинець.

Як повідомила начальник сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області Наталія Новікова, з  початку року на дорогах травмовано 29 дітей, із них 14 пішоходів, 1 велосипедист, 13 пасажирів і 1 неповнолітній водій. Також 59 ДТП виникло за участі пішоходів.

Т.в.о голови облдержадміністрації Роман Товстий зазначив, що в області проводять відповідну роботу щодо попередження ДТП.

«Безпека руху – це комплексна робота. Багато факторів впливає на це. Зокрема, інформаційно-просвітницька робота, й ремонт дорожнього  покриття, й облаштування проїжджої частини та свідомість перевізників. Кожен є учасником дорожнього руху, тому всі мають дбати про свою безпеку. Адже ми своїм прикладом показуємо дітям, як варто поводитися на дорозі. На жаль, статистика щодо ДТП невтішна й маємо над чим працювати», ­ – наголосив Роман Товстий.

У другому півріччі 2019 року облдержадміністрацією планується здійснення ряду основних заходів, а саме просвітницької роботи серед дітей у дитячих  закладах оздоровлення та відпочинку, проведення форуму з безпеки дорожнього руху, забезпечення населення світловідбивними елементами – флікерами, організація безпечної дорожньої інфраструктури, проведення навчання працівників транспортної сфери з надання домедичної допомоги постраждалим у ДТП.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Додаток 2

На Полтавщині зросла кількість офіційно працевлаштованих осіб

На апаратній нараді в облдержадміністрації обговорили реалізацію в регіоні спільних заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення.

– В області зросла кількість офіційно працевлаштованих осіб. Якщо на початок 2019 року їх налічувалося близько 324 тисячі осіб, то вже у квітні їх кількість склала 346 тисяч, що на 22 тисячі більше, – зазначила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Оксана Мисик. – За результатом останнього рейтингу діяльності, який проводить Пенсійний фонд України, Полтавщина посідає третє місце серед регіонів України.

За словами Оксани Мисик, сформувалася позитивна тенденція: працевлаштованих на 4 тисячі осіб більше, ніж звільнених. Так, працевлаштовано 18 тисяч, а звільнено відповідно 14 тисяч людей. Зросла середньомісячна заробітна плата, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, до 9205 гривень. Порівняно з січнем поточного року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у квітні зменшилася на 1,4 тисячі осіб.

Із-поміж порушень законодавства у сфері трудових відносин фахівцями обласного управління Пенсійного фонду України зафіксовано такі: використання праці неоформлених працівників, скорочення робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий день, деякі робітники працюють за цивільно-правовим договором, що мають ознаки трудового.

– Відповідно до звітності за квітень поточного року 56 тисяч найманих працівників Полтавської області або 16 відсотків від загальної чисельності за даними Реєстру застрахованих осіб мали заробітну плату, меншу ніж мінімальна, – додала Оксана Мисик. – Відповідні служби провели 376 перевірок щодо дотримання законодавства про працю. Так, було виявлено 361 порушення й застосовано 64 адмінштрафи на суму понад 32 тисячі гривень, 45 штрафних санкцій на суму майже 12 мільйонів гривень і донараховано близько 6 тисяч гривень єдиного внеску. Пенсійний фонд передав матеріали для здійснення інспекційних відвідувань по 277 суб’єктах господарювання, із них 145, в яких найбільший ризик використання незадекларованої праці. Виявлено 461 працівника, допущеного до роботи без укладання трудового договору в 125 страхувальників. Укладені трудові угоди з 960 працівниками й підтверджено повідомленнями про прийняття на роботу.

Начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак поінформував про спільну роботу державних органів у сфері легалізації трудових відносин.

– Питання легалізації праці пріоритетне в нашій роботі. Діємо в двох напрямках – інформаційно-роз’яснювальному й наглядовому. З початку поточного року проведено близько 1 тисячі заходів щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Ця робота дає плоди: роботодавці добровільно оформлюють працівників. За п’ять місяців 2019 року проведено 414 інспекційних відвідувань, в ході яких проаналізовано стан оформлення трудових відносин. Виявлено 387 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин. Зокрема, 176 працювали взагалі без будь-якого оформлення, а 211 виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових, – додав Сергій Щербак. – Було винесено 67 постанов за ст. 265 КЗпПУ про накладення штрафних санкцій на суму 41,4 мільйона гривень.

– Бачимо позитивні наслідки проведеної роботи. Результати дає як інформаційно-роз’яснювальна діяльність, так і наглядова. Підприємству за одного неоформленого або ж невірно оформленого працівника доведеться сплатити штраф близько 120 тисяч гривень, тож з боку роботодавців є розуміння, що потрібно сплачувати заробітну плату працівникам не в конвертах, а офіційно, з усіма відрахуваннями в державний, обласний і місцевий бюджети, – сказав т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий. – Так, у регіоні є питання щодо виконання своїх обов’язків деякими підприємствами, виплат зарплат. Водночас загалом в області бачимо позитивні наслідки легалізації праці.

Департамент інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю Полтавської

облдержадміністрації

 

Додаток 3

Понад 200 небезпечних подій трапилось упродовж минулого місяця в області

Упродовж травня на теренах Полтавщини виникло 222 небезпечні події, внаслідок яких загинули 15 осіб, із яких 1 дитина. Отримали травми або постраждали 121 людина, зокрема 22 дитини. Врятували 9 осіб. Таку статистику озвучив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, розповідаючи на апаратній нараді в ОДА про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області.

У регіоні за минулий місяць трапилось 102 пожежі. Одна людина загинула. Крім того, в Розсошенцях на сільгоспугідді згоріло 36 тонн торішнього сіна. 90 тонн вдалося врятувати.

– Сталося 62 дорожньо-транспортні пригоди, внаслідок яких загинули 5 людей, із них один пішохід й один велосипедист. Зафіксовано два нещасні випадки з людьми на водних об’єктах. Зокрема, в селі Остап’є Великобагачанського району перепливали діти річку. Вода в ній ще досить холодна. Один хлопець до берега не доплив, – розповів Віктор Стеблянко.

Додав, що на Полтавщині зафіксовано й 10 випадків виявлення застарілих боєприпасів. Нині останні знищені.

– Внаслідок отруєння токсичними й іншими небезпечними речовинами дві людини загинули – подружня пара, постраждали три особи, – додав Віктор Стеблянко.

Нагадав про випадки відключення електропостачання в регіоні. Зокрема, вони трапились 22 травня у близько 40 населених пунктів Глобинського, Карлівського, Великобагачанського, Миргородського і Семенівського районів. Відповідні служби спрацювали нормально, відновивши світло до 16 години наступного дня.

У регіоні упродовж травня зафіксовано 39 нещасних випадків. Загинули 6 людей: троє – на залізниці, двоє отримали ураження електрострумом (один чоловік – на виробництві, інший – у домогосподарстві), одна – під час ремонту автомобіля.

– Спостерігаємо збільшення кількості надзвичайних подій в області на 16 відсотків. Кількість загиблих зменшилась на 4 відсотки, а постраждалих дещо збільшилась, – розповів Віктор Стеблянко.

Наголосив, що органам виконавчої влади та місцевого самоврядування потрібно посилити інформаційно-просвітницьку роботу щодо дотримання правил поводження на воді під час літнього сезону й на забезпечення пожежної безпеки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Наверх ↑