111

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ !

Версія для друкуВерсія для друку

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ !

Купатися краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче  +18, повітря - не нижче  +24. У більш холодній воді перебувати небезпечно.

Перебувати у воді треба не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватись поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не доводьте себе до ознобу, при переохолоджені можуть виникнути судоми, зупинка дихання, втрата свідомості. Не входьте і не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. При охолодженні у воді настає різке скорочення м’язів, що може викликати зупинку дихання.

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з похилим схилом та твердим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.

Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба розгублюватися і прагнути якнайшвидше допливти до берега. Навчіться «відпочивати» на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Треба пливти вниз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Не розгублюйтесь, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею –захлеснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.

Не допускайте грубих пустощів на воді, які пов’язані з обмеженням руху ніг та рук.

Купання дітей, які добре вміють плавати, ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

Не лишайте біля води малюків – вони можуть оступитися і впасти у воду.

Не наближайтесь до човнів і катерів, що пропливають поблизу Вас.

У випадку якихось складнощів, не соромтеся, а голосно кличте на допомогу. Якщо погано плаваєте, користуйтеся рятувальними засобами - надувними жилетами, кругами.

Не зловживайте тривалим перебуванням у воді.

Не подавайте фальшивих сигналів тривоги.

Пам’ятайте, що головною причиною загибелі людей на воді є перебування в нетверезому стані.

Вода не любить зухвалих і необережних. Кожен з нас: перш за все, повинен відповідально ставитися до збереження власного здоров’я і життя, адже вода помилок не вибачає.

Головний спеціаліст відділу

містобудування, архітектури,

інфраструктури, ЖКГ та будівництва

райдержадміністрації

(відповідальний за цивільний захист)

Орловський О.О.

 

Наверх ↑