День Європи в Україні

День Європи в Україні

Шановні оржиччани!

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

9 травня 1950 року вважається днем народження Європейського Союзу. Це день підписання Шуманської декларації - заяви, зробленої міністром закордонних справ Франції Робертом Шуманом, у якій він ініціював процес європейської інтеграції, запропонувавши об'єднати металургійну і вугледобувну галузі ряду європейських країн.

Примітно, що Україна - єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні з 2003 року третьої суботи травня відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Бо ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Україна повністю поділяє основну ідею загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

Аби стати повноцінним членом європейського співтовариства, нашій державі та її громадянам треба докласти ще чимало зусиль. Тож давайте натхненно працювати, берегти свої національні цінності та культуру, дбати про порядок і чистоту, піклуватися про збереженість і примноження спільних надбань. Та будемо впевнені в тому, що, незважаючи на всі перепони і труднощі,  Україна стане повноправним членом  європейських структур і, як наслідок, отримає новий поштовх для культурного та економічного розвитку.

Голова райдержадміністрації Роман Сидоренко