День пам'яті жертв голодоморів

День пам'яті жертв голодоморів

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Правда про ці трагічні сторінки нашої історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сучасні державні інституції відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації. Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

Це день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Оржиччани також взіли участь у скорботних заходах до Дня пам'яті жертв голодоморів, щоб у жалобі схилити голови перед нашими співвітчизниками – жертвами ценоциду.

Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося.

Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смерттю, став жертвою репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники!