З нагоди відзначення Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у районі відбулися меморіальні та урочисті заходи.

Представники райдержадміністрації, установ та організацій району, громадськість, молодь зібралися біля пам’ятника І.Я.Франку для покладання квітів та участі у флешмобі єдності. Навколо пам’ятника присутні утворили ланцюг, одні школярі - з великими синьо-жовті літерами, що утворювали фразу «Україна соборна!», інші - з Державними Прапорами України. На чолу зі синьо-жовтим символом нашої держави учасники заходи пройшли центром селища.

Далі заходи відбулися у центральній районній бібліотеці. Ведуча нагадала учнівській молоді та присутнім на заході, що акт злуки УНР і ЗУНР, якому виповнилося сто років, увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі. «Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, бо у нас єдина держава і ми - єдиний народ!»

Згадали про Героїв нашого району, які полягли захищаючи територіальну цілісність нашої Батьківщини, - Максима Рябка та Андрія Конопльова (останньому присвоєно почесне звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка") та пом’янули їх хвилиною мовчання .

У своєму виступі завідувач сектору інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації  Лариса Масенко наголосила, що девіз нашого району відображає прагнення всього українського народу «В єдності сила» і закликала юних оржиччан до втілення спільної мети: «Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети — процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя для усіх нас.»