День соборності України

Версія для друкуВерсія для друку

Ми були, ми є і будемо!

В останні січневі дні ми віддаємо належну шану достойникам визвольних змагань 1917 – 1921 років і нашим сучасникам – Героям XXI століття.

22 січня у центральній районній бібліотеці відбувся захід – година єдності «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна», приурочена 101 річниці з дня проголошення епохального документа – Акта Злуки УНР і ЗУНР. Гостями книгозбірні в День соборності України стали: виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик, голова районної ради Володимир Козина та учнівська молодь опорного закладу «Оржицька ЗОШ I- III ст. ім. І.Франка». Керівники району були запрошені і як перші особи, і як учителі історії, які в недалекому минулому працювали в школі. Вони, як історики пригадали перипетії тих далеких доленосних подій, шукали  життєствердні й до болю прикрі паралелі, вшанували пам’ять борців за єдність і незалежність нашої держави всіх поколінь.

Виставка-путівник «З вічною думою про єдність на своїй землі» відкрила перед відвідувачами цікаві сторінки українського державотворення.

У читальній залі цього дня лунали щирі, а не пафосні слова про любов до Батьківщини, яка не повинна бути вишколеною,  а повинна бути непомітною, цитати  Василя Шкляра, Ліни Костенко, В’ячеслава Чорновола, Миколи Міхновського. «Пам’ять славного предка» спалахнула іскриною в очах дев’ятикласників Іллі Горба, Володимира Сокола, Валерія Закорецького , які жваво обговорювали питання чіткої громадянської позиції українця, людяності та національної гідності. Ставши в коло і взявшись за руки, присутні відчули тепло, підтримку, стукіт серця, потік думок один одного і завзято співали гімн України. Дивлячись на гостей, чомусь пригадались слова військового Олекандра Грамарчука:  «Щастя – це бути серед тих, хто поділяє твої погляди, коли ти вільний і маєш силу будувати майбутнє».

День 22 січня – не тільки велике і світле минуле, це в першу чергу символ нашого майбутнього,  своєрідний підсумок наших дій у площині утвердження державності.

За матеріалами Лілії Василькової.

Наверх ↑