День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Версія для друкуВерсія для друку

День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини. Ще раз довів, що можливості людського розуму великі, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки. Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.

Ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я, без вагань та роздумів, усвідомлюючи всю складність ситуації, ступили назустріч неприборкуваному смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті. 

           

Сьогодні, 13 грудня 2019 року, на Оржиччині традиційно вшановували ліквідаторів аварії на ЧАЕС нашого району.

Зранку керівники району та учасники ліквідації Чорнобильського лиха поклали квіти до пам’ятника, схиливши  голови перед пам’яттю загиблих героїв.

У приміщені райдержадміністрації, де відбулися урочистості, ліквідаторів привітали в.о.голови райдержадміністрації Мирослав Боговик, голова районної ради Володимир Козина, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко та голова громадської організації «Ліквідатори Чорнобильської аварії» Анатолій Лохвицький. Безумовно, подвиг цих людей великий і неоціненний – говорилося у кожному виступі.  Саме завдяки мужності і героїзму тисячів ліквідаторів  були усунені наслідки аварії на ЧАЕС. Мешканці нашого району  у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську станцію і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією.  «Низько вклоняємось перед людським подвигом, відвагою ліквідаторів нашого району, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлювали, на яку особисту небезпеку наражаються. Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!» 

Святковий концерт усім присутнім подарували учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, будинку творчості та районної бібліотеки.

 

 

 

 

Наверх ↑