Державна служба зайнятості – роботодавцям!

Державна служба зайнятості – роботодавцям!

Послуги роботодавцям надаються безоплатно. Надання послуг роботодавцям– один з пріоритетних напрямків діяльності Державної служби зайнятості. Що стоїть за цією фразою? Соціальне партнерство, засноване на взаємовигідній співпраці тасоціальній відповідальності. Адже мета у нас одна: досягнення загального блага громадичерез забезпечення продуктивної зайнятості в регіоні та країні в цілому.

Роботодавці впроваджують господарську діяльність, створюють чи зберігають (що не меш важливо!) робочі місця,заробляють самі та надають таку можливість своїм працівникам,сплачують податки в державний бюджет і розвивають економіку.

Побудова довірливих стосунків із роботодавцем, обізнаність про його кадрові потреби, специфіку економічної діяльності; підбір унікального комплексу послуг відповідно до його запиту; надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації - такі функціональні завдання  ставить перед собою Державна служба зайнятості.

Для досягнення зазначених цілейслужба зайнятості пропонує роботодавцям широкий спектр безоплатних послуг,серед яких особливої уваги заслуговують: рекрутинг, професійне навчання працівників, аутплейсмент, інформаційно-консультаційні послуги.

Зупинимось більш детально на кожній із них.

Так, рекрутинг включає:

·                        консультування щодо специфіки локального ринку праці;

·                        вивчення кадрових потреб роботодавця (поточних і перспективних );

·                        визначення вимог до кандидатів та умов найму;

·                        пошук та підбір персоналудля тимчасових робіт чи постійного працевлаштування

У разі, коли роботодавець зацікавлений у підвищенні кваліфікації чи спеціалізації наявних та майбутніх працівників, доречною стає послуга служби зайнятості професійне навчання персоналу, а саме:

·                        організація стажування на робочому місці кандидатів з числа безробітних;

·                        проведення для працівників курсів цільового призначення;

·                        організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних  відповідно до потреби роботодавців.

В ситуації запланованого вивільнення чи звільнення працівників актуальності набуває послуга аутплейсменту, що передбачає:

·консультування керівництва щодо варіантів безконфліктного звільнення працівників;

·                        консультування працівників щодо їх подальшого професійного самовизначення й працевлаштування;

·                        допомога працівникам в складанні резюме, супровідних листів, проходження співбесіди.

·                        пошук підходящої роботи.

Інформаційно-консультаційна допомогастане в нагоді, коли планується розширення господарської діяльності або реалізація нових бізнес-проектів.

·     консультування з питань провадження власної справи;

·     інформування про актуальний стан ринку праці, наявний соціально-трудовий потенціал регіону та його розподіл за різними критеріями: фахом, освітою, локацією тощо;

·     надання доступу до каталогу вільних виробничих і невиробничих приміщень.

Державна служба зайнятості на своєму сайті https://www.dcz.gov.ua/ надаєроботодавцямможливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості. Он-лайн-сервіс «Електронний кабінет роботодавця»,розміщений на сайті,дозволяє дистанційно:

·     подавати звітність до центру зайнятості;

·     створювати оголошення про наявні вакансії;

·     переглядати стан укомплектування заявлених вакансій та кількість претендентів на роботу за направленням служби зайнятості;

·     моніторити договори на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, працевлаштування після професійного навчання,

·     здійснювати самостійно пошук актуальних резюме шукачів роботи та інше.

Для зручності своїх клієнтів, служба зайнятості представлена також в найпопулярніший на сьогодні соціальній мережі Facebook. До речі, на сторінці Полтавського обласного центру зайнятості у Facebookможна ознайомитись з новинами обласної служби та отримати цікаву інформацію.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/OrgicaCZ