ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ГОЛОСУВАТИМУТЬ ВПЕРШЕ!

Версія для друкуВерсія для друку

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ГОЛОСУВАТИМУТЬ ВПЕРШЕ!

Оржицьке бюро правової допомоги надає вам свої рекомендації на день виборів 25 жовтня 2020 року:

1. Візьміть один із документів:

• паспорт громадянина України у вигляді книжечки або картки з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

• військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

• тимчасове посвідчення громадянина України

2. Прийдіть на свою виборчу дільницю.

Отримайте виборчі бюлетені та поставте підпис за їх отримання:

• у списку виборців;

• у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.

3.Заповніть виборчі бюлетені:

• особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування;

Документ для волевиявлення нової форми необхідно "читати" по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч - пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

Покрокова інструкція заповнення виглядає так:

1. Необхідно обрати партію та поставити відмітку ("галочку", "плюсик" чи будь-яку іншу позначку) в першому квадраті для волевиявлення за партію.

2. До другого квадрату потрібно вписати номер кандидата, якому хочете допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії.

Варто звернути увагу, що вносити цифри для голосування за кандидата треба дуже уважно. По-перше, бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо). По-друге, цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету (наприклад: раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

У випадку, якщо в день голосування з'ясується, що за вас уже проголосували, отримати бюлетень уже неможливо. У такій ситуації необхідно: звернутися до спостерігача з вимогою скласти акт про порушення; самостійно або за допомогою спостерігача звернутися до дільничної, окружної виборчої комісії або до суду зі скаргою на дії члена комісії, який незаконно видав бюлетень іншій особі; звернутися із заявою про злочин до поліції, що чергує біля дільниці.

4. Опустіть виборчий бюлетень у виборчу скриньку

• у спосіб, який забезпечує таємницю голосування.

Виносити бюлетень за межі дільниці не дозволяється.

Нагадуємо, для власної безпеки дотримуйтеся протиепідемічних заходів, обробляйте руки дезінфікуючими засобами перед входом та виходом з приміщення, перебувайте у респіраторі або захисній масці (при цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи). Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць і користуватися особистою ручкою.

Якщо у Вас виникли питання, виходячи зі змісту даної статті або інші, що потребують юридичної консультації, Ви маєте право звернутися до Оржицького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Оржиця, вул.. Центральна, 22. Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.00 год. до 17.00 год. Консультації безкоштовні для всіх. Правову консультацію, також, можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103

 

Наверх ↑