До уваги власників корів!

Версія для друкуВерсія для друку

До уваги власників корів!

  Станом на 1 січня 2018 року в особистих селянських господарствах району утримується близько 2800 корів. За останні 10 років чисельність корів в  домогосподарствах Оржиччини  скоротилася на третину.

Основною причиною скорочення поголів`я є нестабільна  ціна на молочну сировину, дорогі корми, старіння сільського населення. В той же час, господарі, які на даний час ще  утримують в своєму господарстві худобу, окрім проблем вказаних вище, стикнулися  з більш вагомою.  В деяких засобах масової інформації поширилася інформація про те, що в Україні збираються заборонити закуповувати молоко ІІ ґатунку, тобто,  у населення.  Наразі селяни стурбовані тим, що  заборона приймати молоко  приведе до того, що  вони змушені будуть продавати своїх «годувальниць» на бійні.  Тоді  чисельність молочного стада в приватному секторі зійде нанівець, а на його відновлення можуть знадобитися роки.  

 Посилаючись на інформацію прес-служби Мінагрополітики України повідомляємо, що  новий Держстандарт якості молока, який набув чинності 1 січня,  відтермінували  до липня 2018 року. Проект рішення про відтермінування буде представлений для громадського обговорення. У проекті передбачається, що використання молока ІІ ґатунку обмежать для виробництва харчових продуктів після п`ятирічного перехідного періоду. Однак молоко від населення буде дозволено у  виробництві кормів для тварин або казеїну.

В той же час виробникам молока (особистим домогосподарствам) потрібно усвідомити, що треба  переходити на новий формат господарювання: дотримуватися   санітарно-гігієнічних вимог, щоб покращити якість виробленої продукції. Для цього перш за все потрібно мати доїльний апарат та забезпечити своєчасне охолодження молочної сировини.  Для переходу на виробництво якісного молока населенню дається 5 років.  Одним  із шляхів вирішення цього питання є  створення кооперативу. Члени  кооперативу мають ряд переваг:

- ціна в кооперативі на молочну сировину дещо вища, ніж в середньому по району;

 - плату проводять за кілограм зданого молока, що на 7-10 копійок  більше, ніж за літр молока;

- регулярно проводять перевірку кількісних та  якісних показників;

- члени кооперативу мають гарантований збут сировини та  юридичну захищеність.  

            Все це  особливо важливо сьогодні, адже наша держава прагне вступити в Євросоюз, який ставить досить високі вимоги до   якісних показників будь-якої  сировини, в тому числі молочної, і об`єднання в кооперативи  – ефективний спосіб підвищення якості молочної сировини в домогосподарствах населення  та  рівня конкурентоздатності на ринку молока.  

 

Відділ економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Наверх ↑