Минулого року на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільговиків спрямували 10 млн грн

Версія для друкуВерсія для друку

Минулого року на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільговиків спрямували 10 млн грн

У 2018 році послугами  автомобільного транспорту  скористалося 49,6 млн. пасажирів, що на 9,8% більше, ніж у 2017 році.

На території Полтавської області працює 36 автостанцій. Минулого року у касах автостанцій продали пільговим категоріям населення понад 200 тис. квитків на суму 7 млн 600 тис. грн. Загалом понад 10 млн грн спрямували на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільгових категорій населення.

Про це повідомив на апаратній нараді в. о. начальника Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець.
За його словами, однією із проблем пасажирських перевезень є відшкодування збитків за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян.
«Зокрема існують певні проблеми по приміському сполученню з перевезенням пільговиків. Є райони, які й досі не заклали кошти на відшкодування перевезення цієї категорії населення. Причини різні, а саме ОТГ й сільські ради не виділяють коштів. Однак в райдержадміністраціях проводять відповідну роботу. З позитивного боку можна відзначити Миргородський, Полтавський, Хорольський, Семенівський, Решетилівський райони», – розповів Сергій Марчишинеуць.

Крім цього в 2018 році сума компенсації становила 4,052 млн грн, тоді як на 2019 рік затверджено 4,0 млн грн.

Основне проблемне питання – рівень компенсації за пільгове перевезення населення існує й в приміському залізничному сполученні в межах Полтавській області.

«Розрахункова сума збитків у 2018 році становить 13,5 млн грн, а сума компенсаційних виплат – 4,3 млн грн, що складає лише 32%. Нині із 28 договорів, які мають бути укладені з Південною залізницею про відшкодування збитків від безкоштовного перевезення пільгових категорій населення укладено 14. Сума боргу на лютий складає 550 тис. грн. Повністю компенсували пільгові перевезення в Решетилівському районі», – зазначив Сергій Марчишинець.
Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян на приміських автобусних маршрутах та в приміському залізничному транспорті здійснюється коштом бюджетів місцевих органів самоврядування.

«З цією проблемою боремося не перший рік. Обов’язок керівників – компенсувати перевезення пільгових категорій коштом місцевих бюджетів. У чому складність? Нині на місця передають повноваження. У кожного є можливість розробити певні маршрути. З’єднати села та міста. Чому нічого не робиться?», – наголосив Валерій Головко.

Очільник області дав доручення керівникам всіх районів закласти кошти на пільгове перевезення пасажирів, а профільному управлінню промоніторити ситуацію. У разі не виконання даного доручення пасажирські поїзди не зупинятимуться в тих районах, де не відшкодовують кошти за пільговиків.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Додаток 2

 

З 1 квітня починає діяти другий етап медичної реформи

Починаючи з 1 квітня в Україні стартує другий  етап медичної реформи. Буде запроваджено електронні медичні книжки та лікарняні, а також рецепти на програму «Доступні ліки». Так розпочнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги.  Крім того, впровадять гарантований пакет медичних послуг. Його обсяг визначатиметься з урахуванням потреб пацієнтів, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг. З 1 липня  нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. Вони працюватимуть за принципом «кошти йдуть за пацієнтом». За направленням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних і діагностичних процедур.

Про старт нового етапу медичної реформи на Полтавщині на апаратній нараді поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

«70% медзакладів вже отримали статус неприбуткових комунальних підприємств. Активно впроваджуємо комп’ютиризацію робочих місць. Нині ми ввели в електронний облік хворих за три роки, за формою 066/о. Всі 56 медичних закладів передали в тестовому режимі на НСЗУ таку форму пролікованих пацієнтів. Саме на базі нашої області відпрацьовується механізм, який запрацює в Україні з 1 січня 2020 року. Наша задача перейти на інші, якісніші механізми роботи », – розповів Віктор Лисак.

Також він зазначив, що Перший територіальний підрозділ Національної служби здоров’я створять на Полтавщині. Оскільки область є лідером з медичної реформи.

За словами Віктора Лисака нині зросла заробітна плата лікарів та медичних сестер.

«Зарплата сімейного лікаря зросла врази. 10 тис грн отримує медична сестра та від 15-22 тис грн –лікар», – розповів Віктор Лисак.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що нині багато хто хибно сприймає медичну реформу та спекулює на зарплатах лікарів.

«Нам потрібно проаналізувати за  3 роки скільки грошей вклала область в реформування медичних закладів, і скільки кожна громада вклала в медицину. Ми повинні показати людям ефективність використання бюджетних грошей. Чомусь всі думаю, що за рахунок обласного бюджету потрібно реформувати всю медичну галузь регіону. Якщо ж  говоримо про первинну ланку, то це відповідальність голови ОТГ чи сільської ради. Якщо мова йде про вторинну ланку – це відповідальність міського голови чи голови РДА. Деякі керівники вкладають гроші в реконструкцію медзкладів. Моя ж думка, стіни і вікна пацієнта не лікують. Тому профільний департамент до кінця місяця повинен зробити повний моніторинг всіх ланок медичних закладів області та відповідно прозоро показати заробітну плату лікарів та керівників медичних установ», – наголосив Валерій Головко. 

Віктор Лисак нагадав, що в 2018 році відбулося реформування первинної ланки медико-санітарної допомоги. 73% населення області підписали декларації з сімейним лікарем. Щоденно укладається 1500 договорів. Заклади первинної ланки змінили свій статус і стали комунальними неприбутковими підприємствами. Вони отримали на 35-40 % більше фінансування, ніж коли  фінансувалися через медичну субвенцію.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

 

 

Наверх ↑