На засіданні місцевої комісії ТЕБ і НС: продовжили карантин, школярів відправили на канікули до 30 жовтня

15 жовтня Роман Сидоренко, голова райдержадміністрації, провів засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянули питання щодо продовження карантину та посилення проведення профілактичних заходів на території району у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Комісія вирішила:

1. Продовжити карантин на території району до 31 грудня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

2. З 00 год. 00 хв. 19 жовтня 2020 року забезпечити виконання карантинних заходів «помаранчевого» рівня на території Оржицького району епідемічної небезпеки, визначеного актуальним рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року № 36.

Термін – до перегляду рівня епідемічної небезпеки

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування продовжити виконання карантинних (протиепідемічних) заходів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та постанов Головного санітарного лікаря України:

3.1. Під час виконання карантинних заходів керуватися рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щодо встановленого рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний») на території області або окремої адміністративно-територіальної одиниці, які розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua);

Термін – постійно (на період дії карантину)

3.2. Організувати санітарний обробіток вулиць населених пунктів, автобусних зупинок, спортивних та дитячих майданчиків, а також інших місць із значним скупченням людей.

Термін – постійно (до врегулювання ситуації)

3.3. Провести роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності щодо проведення санітарно-епідемічних та дезінфекційних заходів в закладах торгівлі, громадського харчування, громадському транспорті, місцях масового перебування людей, а також ведення журналів ознайомлення працівників з виконання вимог дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Термін – постійно

3.4. Визначити уповноважених виконавчими комітетами сільських та селищних рад посадових осіб на складання протоколів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.. 44-3 КУпАП («Порушення правил щодо карантинну людей»)(порядок складання протоколів про адміністративні правопорушення врегульований нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема статтями 254, 256, 257 КУпАП).

Термін – до 22 жовтня 2020 року

4. Оржицькому відділенню поліції Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області, Оржицькому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:

4.1. Забезпечити контроль за встановленими на території Полтавської області обмежувальними заходами, відповідних рівнів епідемічної небезпеки згідно норм постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), та відповідно до зонування епідемічних загроз визначеного актуальним протоколом № 36 від 15.10.2020 р. Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Контроль за виконанням покласти на Оржицьке відділення поліції Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області та Оржицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:

Термін – постійно (на період дії карантину)

5. Відділу освіти райдержадміністрації :

5.1. Запровадити в закладах середньої освіти району канікули з 16 жовтня по 30 жовтня 2020 року включно.

Термін – з 16 жовтня по 30 жовтня 2020 року

5.2. Продовжити санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах (вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів, провітрювання та ін.).

Термін – постійно

5.3. Провести посилену санітарно-гігієнічну обробку закладів освіти району в яких будуть розміщенні виборчі дільниці на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

Термін – до 28 жовтня 2020 року

6. Директору КНП «Оржицька центральна районна лікарня» Оржицької районної ради, Директору КНП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги», Начальнику Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області здійснювати поточний контроль за додержанням громадянами правил самоізоляції відповідно до Порядку проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб.

Термін: невідкладно – до стабілізації епідемічної ситуації

7. Сектору енергетики, захисту довкілля та цивільного захисту райдержадміністрації забезпечити широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо неухильного виконання карантинних заходів, відповідно до «помаранчевого» та «жовтого» рівнів епідемічної загрози, визначеного актуальним рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 р. № 36 для Полтавської області.

Термін - до перегляду рівня епідемічної небезпеки

Рішення комісії є обов’язковим до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, а також населенням на території району.