Напередодні Дня захисника України Оржицьке бюро правової допомоги інформує про права, які мають учасники бойових дій

Учасники бойових дій мають право на:

Безоплатну правову допомогу:

- отримання первинної та вторинної правової допомоги, а саме:

- отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

- складання заяв, скарг та інших документів (крім документів процесуального характеру);

- допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації;

- захист;

- представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

- складання документів процесуального характеру.

Для того, щоб отримати безоплатну правову допомогу, необхідно із документами ( паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер та посвідчення учасника бойових дій) звернутись на вибір: до найближчого центру із надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.

Безоплатне отримання земельної ділянки:

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянокдля:

- особистого селянського господарства;

- ведення садівництва;

- будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах; індивідуального дачного будівництва;

- будівництва гаражів.

Важливо пам’ятати: Скористатись правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Пільги на оплату послуг ЖКГ:

- користування житлом;

- комунальними послугами;

- вартості палива.

Важливо пам’ятати про розміри знижки:

- особи з інвалідністю внаслідок війни- 100%;
- учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них-75%;
- учасникам війни-50%.

Щорічну разову грошову допомогу:

- учасникам бойових дій - 1265 грн.;

Особам з інвалідністю внаслідок війни:

- I- групи - 3685 грн.;

- II- групи - 3265 грн.;

- III - групи – 2845 грн.

Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружились вдруге – 630 грн.

Безкоштовний проїзд:

- усіма видами міського пасажирського транспорту;

- автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;

- автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Додатково:

- міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрямки:

Для учасників бойових дій

- 1 раз на 2 роки або1 раз на рік з 50% знижкою;

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни

- І і ІІ групи-1 раз на рік;

- ІІІ-ої групи-1 раз на 2 роки або 1 раз на рік із 50% знижкою.

Безоплатне медичне забезпечення:

- допомога у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах;

- обслуговування у військових госпіталях членів сім’ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ більше 20 років);

- обстеження та лікування у військово- медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби);

- першочергове зубопротезування;

- путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК;

- пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).

Якщо у Вас виникли питання виходячи зі змісту даної статті або інші, що потребують юридичної консультації, Ви маєте право звернутися до  Оржицького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Оржиця, вул.. Центральна, 22. Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.00 год. до 17.00 год. Консультації безкоштовні для всіх. Правову консультацію, також, можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.