Нарада

У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», на виконання графіку роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги 19 липня ц.р. в райдержадміністрації відбулася нарада, на якій розглянули питання виконання Плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”, питання захисту майнових прав землекористувачів та обговорили ухвалення Верховною радою пакету законопроектів, які розроблені в рамках ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває.

Нарада відбулась за участю заступника голови райдержадміністрації Сергія Перетятька, представників відділу «Оржицьке бюро правової допомоги» Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Полтавській області, Оржицького районного ЦСССДМ, Оржицького районного ВДВС ГТУЮ у Полтавській області, структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради та інших установ і організацій району.

Про виконання Плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!” доповіли завідувач юридичного сектору апарату юридичного сектору апарату райдержадміністрації Юлія Колеснік та начальник відділу «Оржицьке бюро правової допомоги» Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігор Рожко.

З питання щодо законопроектів, які передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок поінформувала начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Полтавській області Ірина Дейнека. Щодо захисту земельних прав громадян Оржицького району доповів в.о.начальника відділу Держгеокадастру в Оржицькому районі Полтавської області Сергій Павченко. Керівник сектору превенції Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Тарас Ворона довів до відома присутніх про порядок реагування працівників поліції на порушення земельних прав громадян.

Також під час заходу обговорили питання відновлення роботи антирейдерського штабу, шляхи попередження можливих рейдерських захоплень у районі, механізм дій в разі виникнення такої ситуації, випадки подвійної реєстрації права оренди земельних ділянок та основні аспекти діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Учасники заходу отримали матеріали по захисту прав громадян, зокрема такі: «Забирають бізнес? Відбирають майно?»; «Вимагають хабара за іспит чи навчання?»; «Не знаєш як вирішити спір?»; Забирають бізнес? Відбирають майно?»; «Не знаєш як оформити субсидію та інші.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при райдержадміністрації, щосереди та щоп’ятниці з 9.00 до 12.00 (кабінет № 27 райдержадміністрації, контактний телефон 91507) та до Оржицького бюро правової допомоги за адресою: смт Оржиця, вул. Центральна, 22, тел.: 91-8-47, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).