Не допустіть пожеж в екосистемах!

Не допустіть пожеж в екосистемах!

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ОРЖИЧЧИНИ!

Згідно з даними Полтавської облдержадміністрації протягом 3 місяців поточного року на території області зареєстровано 286 випадків самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків, які призвели до виникнення пожеж на площі понад 754 гектарів. Їх загальна кількість у 5 разів перевищує минулорічні показники, а площа – майже в 4 рази.

Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість ґрунтів та призводять до змін видового складу рослинності. Сіножаті на випалених територіях перетворюються на плантації грубого бур’яну.

У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.

Нагадуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170,0 до 340,0 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850,0 до 1190,0 гривень).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340,0 до 680,0 грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190,0 до 1700,0 гривень).

Шановні мешканці Оржиччини! Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків!

Запобігайте виникненню пожеж в екосистемах!

Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі!

Оржицька райдержадміністрація