Обговорювали питання гідрологічного стану річки Сула з метою підвищення її водності

13 жовтня у режимі відео конференції голова райдержадміністрації Роман Сидоренко взяв участь у нараді, на якій розглядали  звернення  депутатів Оржицької районної ради сьомого скликання до облдержадміністрації щодо вирішення питання гідрологічного стану річки Сула з метою підвищення її водності. Проводив нараду заступник голови облдержадміністрації Євген Греков,

серед запрошених начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Тарахкало, начальник Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Віталій Кулинич, т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Андрій Вергелес, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Ярослав Штикер, представники громадськості.

Катастрофічне обміління Сули на фоні останніх засушливих років призводить до зниження рівня поверхневих та підґрунтових вод у заплавах Сули та її притоках Оржиці і Сліпороду, щорічних торф’яних пожеж на болотах Оржицького та сусідніх Семенівського і Хорольського районів, висихання ставків та колодязів у людських господарствах. Не один рік в Оржицькому районі намагаються вирішити проблему водного балансу за рахунок будівництва шлюзів. Однак будівництво шлюза-регулятора в с.Тарасівка  стримується заборонними рішеннями адміністративного та апеляційного судів. А торф продовжує горіти, згубно впливаючи на здоров’я людей, вогонь знищує унікальну флору і фауну у заплавах річок, втрачаються сіножаті і пасовища, на ліквідацію пожеж витрачаються сотні тисяч гривень бюджетних коштів.

Сьогоднішній нараді передувала робоча нарада, яку провели в райдержадміністрації 29 травня цього року за участі Народного депутата України Анастасії Ляшенко, депутатів обласної та районної  рад, громадськості. Саме завдяки сприянню Анастасії Ляшенко та її переконанню у тому, що проблема відновлення гідрологічного режиму річки Сула потребує вирішення на державному рівні,  в облдержадміністрації повернулися до розгляду актуального для оржиччан питання.

У своєму виступі голова райдержадміністрації Роман Сидоренко акцентував увагу на тому, що будівництво шлюза-регулятора в с.Тарасівка виходить за рамки політичних площин, а є проектом виключно для поліпшення екологічної ситуації в заплавних територіях річки Сула.

Учасники наради вирішили ще раз узгодити позиції облдержадміністрації, Держгеокадастру та Держводагентства щодо шляхів відновлення річки Сула, проаналізувати технічно- екологічне обґрунтування проекту будівництва шлюза –регулятора в с.Тарасівка із залученням громадськості та розробити проект обласної Програми підвищення водності річки Сула.

За результатами наради головуючим будуть надані відповідні протокольні доручення.