Обговорювали питання оптимізації шкільної мережі району

Версія для друкуВерсія для друку

Обговорювали питання оптимізації шкільної мережі району

21-22 травня голова райдержадміністрації Роман Сидоренко разом з начальником відділу освіти райдержадміністрації Наталією Стасенко здійснили робочі поїздки до навчальних закладів району, які у межах оптимізації шкільної мережі можуть бути реорганізовані. 

Зокрема, керівники відвідали філію «Онішківська ЗОШ І-ІІ ступенів» опорного закладу “Оржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.Я. Франка», Райозерську ЗОШ І-ІІ ступенів, філії опорного закладу опорного закладу «Новооржицька ЗОШ І-ІІ ступенів» Воронинцівську та Хорошківську ЗОШ І-ІІ ступенів, Золотухівську ЗОШ І-ІІ ступенів, Чайківщинську ЗОШ І-ІІ ступенів, де поспілкувалися з сільськими головами,  керівниками та працівниками закладів освіти.

Під час зустрічей обговорювали питання якості надання освітніх послуг, яка в малокомплектних школах є нижчою через застарілу матеріально-технічну базу, викладання кількох предметів одним учителем не за фахом, відсутність конкурентного середовища для учнів, яке мотивує до кращих результатів у навчанні, та неспроможності місцевого бюджету забезпечити утримання існуючої мережі навчальних закладів.

Наразі до 6 червня 2020 року триває громадське обговорення проектів рішень сесії районної ради про оптимізацію шкільної мережі району.  Пропонуємо громадськості долучитися до активного обговорення питання оптимізації шкільної мережі, перейшовши за посиланням на офіційний сайт Оржицької районної ради  https://orzhyca-rayrada.gov.ua/news/13-44-18-07-05-2020/

 

Довідка: У 2020 році в Оржицькому районі функціонує 47 закладів освіти, зокрема, 23 заклади  загальної середньої освіти, із них: 2 опорні заклади: Оржицький та Новооржицький, 3 філії: Онішківська, Воронинцівська та Хорошківська, 22 заклади дошкільної освіти, 2 Будинки дитячої та юнацької  творчості та Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр». Засновником усіх закладів освіти, відповідно до статутних документів, є Оржицька районна рада.

Рішенням  сорокової сесії районної ради сьомого скликання від  20.12.2019 року затверджений бюджет галузі «Освіта», який  становить 100 млн.грн., із них: 96,5 млн.грн. видатки на заклади освіти.  97 відсотків цих призначень - це захищені статті бюджету: 86%  - заробітна плата з нарахуваннями, 10,5% - енергоносії, 0,5%-  харчування. Дефіцит бюджету складає понад 4 млн.грн.- це видатки на заробітну плату та енергоносії. На заходи, пов’язані  із забезпеченням утримання  47  закладів освіти (надання послуг, придбання ремонтних  матеріалів, відрядження та інше), передбачено 814,0 тис.грн. У середньому на рік це 6,4 тис.грн. на заклад загальної середньої освіти та  2,5 тис.грн. на заклад дошкільної освіти.

У 23 закладах загальної середньої освіти навчається 2054 учні. Проєктна потужність  шкіл використовується на 34%. Середня наповнюваність закладу становить 89 учнів.  9 шкіл – малокомплектні. Середнє навантаження на 1 працівника школи  – 4 учні, на одного педагога – 6 учнів (при нормі 15). Відповідно до кількості учнів у закладі  змінюється і сума видатків на їх утримання. У 2020 році середня вартість утримання 1 дитини у школі району становить 35,2 тис.грн. 16 закладів мають значно вищі планові показники: Лукімська -75,1 тис.грн., Райозерська- 72 тис.грн., Круподеринська- 62 тис.грн., Золотухівська- 58 тис.грн.,  Воронинцівська- 57,8, Онішківська – 59,8,  Хорошківська -  62,9 тис.грн. Тоді як Оржицький ОЗ- 20,4 тис.грн., Лазірківська ЗОШ- 23,5 тис.грн., Новооржицький ОЗ - 24,8 тис.грн., Вишнівська  ЗОШ- 27,3 тис.грн.

 

Наверх ↑