Оржиччина відзначила 33-ю річницю Чорнобильської катастрофи та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Сьогодні, 26 квітня 2018 року жителі району зібралися біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щоб віддати данину поваги і пошани нашим славним землякам, які далекою весною 1986 року своїм життям і здоров`ям захистили світ від жахливої небезпеки.
Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи – аварії на Чорнобилькій АЕС, вже аж 32 роки, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Саме це повинне пам'ятати підростаюче покоління і робити все, щоб більше в жодній частині світу не повторилася ядерна катастрофа.
До учасників мітингу, приуроченому річниці Чорнобильської трагедії, звернувся виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик: «Нам усим необхідно пам’ятати цю трагічну дату, адже вона стала символом таких масштабних халатностей та безвідповідальності, внаслідок яких жертвами Чорнобиля стали уже три покоління українців. Нехай сьогоднішні заходи нагадають усім нам про святий обов’язок берегти дану нам Богом землю від усякого лиха».
Далі слово тримали голова районної ради Володимир Козина, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко. Вони подякували героям-ліквідаторам за самопожертву, адже вони ціною власного життя та здоров’я, без вагань та роздумів, усвідомлюючи всю складність ситуації, ступили назустріч неприборкуваному смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.
Голова громадської організації «Ліквідатори Чорнобильської аварії» Анатолій Лохвицький побажав ліквідаторам і всім землякам доброго здоров’я, мирного неба, достатку і щасливої долі.
Схиливши голови у скорботі, хвилиною мовчання присутні пом’янули загиблих у боротьбі з техногенним лихом та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.