Оржицька районна філія Полтавського обласного центру зайнятості інформує

Версія для друкуВерсія для друку

Зустріч з професією на Оржиччині

        Саме на юнацькі роки випадає найбільш відповідальний момент в житті молоді - це вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. Причому цей вибір необхідно зробити ще у період навчання в школі. Тому своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів, необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів.

      Щоб допомогти молоді зорієнтуватися у світі професій, надати їм корисні поради, ознайомити школярів з особливостями сучасного ринку праці, спеціалісти Оржицького районної філії Полтавського обласного центру зайнятості   15 квітня  2019 року організували проведення ярмарку професій на базі опорного закладу Новооржицька ЗОШ І-ІІІ ступеня. В заході взяли участь учні Новооржицької, Воронинцівської та Вишнівської  ЗОШ.

    Від представників учбових закладів області, що прийняли участь у ярмарку професій були присутні  майстри та викладачі навчальних закладів: ПТУ № 46  с.Лазірки, Оржицького району, Хорольський міжрегіональний центр перепідготовки військовослужбовців. Полтавський коледж харчових технологій, Хорольський агропромисловий коледж, Лубенський професійний ліцей, Лубенський фінансово-економічний коледж, Лубенське медичне училище,  Військова частина А2975 м. Лубни.

     Учні мали можливість детально ознайомитись з різноманітними професіями, вивчити потребу в спеціалістах на ринку праці, ознайомитись з навчальними закладами та умовами вступу до них. Навчальні заклади, які брали участь в проведенні ярмарку, надавали інформацію про свою діяльність, умови вступу та розмаїття спеціальностей та професій, за якими  навчаються в них. Представники навчальних закладів мали можливість безпосередньо поспілкуватися з учнями, що дало змогу відповісти на всі запитання.

  Презентації навчальних закладів були цікаві, змістовні з застосуванням новітніх комп’ютерних технологій. Всі навчальні заклади свою презентацію прикрасили  музичними номерами у виконанні студентів закладу. Полтавський коледж харчових технологій презентувала наша землячка, колишня випускниця Оржицької ЗОШ, а нині викладач цього навчального закладу Соловей Леся Віталіївна.

   Цікавий був виступ представника військової частини А2975 м. Лубни, старшого сержанта, командира групи кінологів Коновалова Віктора Геннадійовича. Він докладно розповів про особливості проходження строкової військової служби та служби за контрактом  в  військовій частині та наголосив, що строкова військова служба це не так страшно,як про це розповідають.

   За бажанням учасники заходу мали можливість отримати індивідуальні консультації щодо послуг служби зайнятості, в тому числі ознайомитись із переліком професій, за якими можна пройти професійне навчання за направленням центру зайнятості, про робітничі професії, які актуальні на сучасному ринку праці.

 

Офіційні джерела:  https://www.facebook.com/OrgicaCZ/, https://pol.dcz.gov.ua/

 

Наверх ↑