ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ. Увага - пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу!

ПРОФІЛАКТИКА  СКАЗУ. Увага  - пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу!

Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання спільне для теплокровних тварин і людей, яке характеризується  гострим перебігом,  ураженням нервової системи  і закінчується  смертю.

Хвороба передається вірусом людині через покуси або ослинення травмованої шкіри хворими на сказ тваринами -  собаками та кішками, дикими м’ясоїдними тваринами  такими як лисиці, вовки, єноти, куниці, кажани, пацюки.

Епізоотична ситуація по сказу  як в Україні  так і на Полтавщині  залишається напруженою. За 2017 рік в області зареєстровано 46 неблагополучних пункті, де захворіло та загинуло 56 голів тварин. В Оржицькому районі протягом останніх 4-х років завдяки проведення вакцинації тварин сказ не реєструвався. Спеціалістами ветмедицини  Оржицької  райдержлікарні ветмедицини проводиться значна робота по профілактиці сказу  шляхом щеплення домашніх собак та котів. Але небезпека  приходить з дикої фауни  від тварин ,в яких спостерігається найбільша циркуляція вірусу сказу  і яких ми неможливо піддати класичному щепленню. Тому  науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовані методики вакцинації , які дали змогу  охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет  при пероральному застосуванні ,не викликають захворювання у молодих тварин,не виділяють вакцинний вірус зі слиною,безпечні для людей, інших тварин та природного середовища.    Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.
12

В жовтні місяці цього року в районі буде проводитись пероральна вакцинація, яка гарантує створення імунного фону  в диких м’ясоїдних тварин. Розповсюдження вакцини відбудеться  шляхом  розподілу принад за участю авіатранспорту над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів,  водойм,  авто- та залізничних шляхів, а також  місць проведення польових робіт.

Принади безпечні для людей та мають вигляд брикетів. Прохання до жителів району: при  виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.

Дані заходи забезпечать  створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Оржицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області