Провели засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

7 жовтня під головуванням Романа Сидоренка, голови райдержадміністрації, за участі відповідальних працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голови районної ради Володимира Козини, секретаря Оржицької селищної ради Світлани Маслак, начальника районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Тетяни Сиси, керівників медичних установ району Наталії Ковтун та Григорія Ворони, начальника сектору превенції Оржицького відділення поліції Тараса Ворони, начальника 10 державного пожежно-рятувального посту ДПРЗ ГУ ДСНС України в Полтавській області Михайла Колісніченка, районного військового комісара Олександра Лаптєва проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорили ситуацію щодо поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та посилення профілактичних заходів з метою її запобігання на території району.

За результатами розгляду питання  комісія вирішила:

1. Відділу освіти  райдержадміністрації:

посилити санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режими в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах (вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів, провітрювання та ін.);

спільно з директорами загальноосвітніх закладів провести роз’яснювальну роботу із учнями  та їх батьками щодо убезпечення від захворювання на коронавірус та інші інфекційні хвороби.

2.        Директору КНП «Оржицька центральна районна лікарня» Оржицької районної ради, головному лікареві КНП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги»:

забезпечити проведення моніторингу за захворюваністю на ГРВІ та випадків, коли є можливим захворювання на коронавірус 2019-nCoV;

негайно запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров'я, забезпечити проведення поточної дезінфекції в місцях масового перебування людей;

до 9 жовтня 2020  року повторно провести навчання із сімейними лікарями щодо напрацювання механізмів реагування на можливий  випадок виявлення хворих на короно вірус.

3. Сільським, селищним  головам  рекомендувати:

на період дії карантину забезпечити проведення широкої санітарно-просвітньої роботи з питань профілактики гострих респіраторно-вірусних захворювань, у тому числі спричинених коронавірусом 2019-nCoV;

провести роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності щодо проведення санітарно-епідемічних та дезінфекційних заходів в закладах торгівлі, громадського харчування, громадському транспорті, місцях масового перебування людей .

4. Рекомендувати автомобільним перевізникам КП «Оржиця-водоканал» та ФОП Шаповаленко О.В.:

забезпечити проведення санітарно-протиепідемічних заходів та дезінфекційних заходів, що спрямовані на запобігання виникненню гострих респіраторних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом 2019-nCoV;

забезпечити в кожному автобусі наявність антисептичних засобів та постійне їх поновлення;

перевозити пасажирів лише в кількості передбачених місць для сидіння.

5. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації, продовжити виконання карантинних (протиепідемічних) заходів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та постанов Головного санітарного лікаря України:

під час виконання карантинних заходів керуватися рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 20 від 13 серпня 2020 року, щодо встановленого рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 („зелений”, „жовтий”, „помаранчевий” або „червоний”) на території області або окремої адміністративно-територіальної одиниці, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

6. Оржицькому відділенню поліції Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області, Оржицькому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:

забезпечити здійснення державного нагляду (контролю) за об’єктами торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, агропродовольчими та речовими ринками, закладами громадського харчування відповідно до встановлених вимог щодо здійснення протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затверджених головним державним санітарним лікарем України, щоденно інформувати райдержадміністрацію та органи місцевого самоврядування про виявлені порушення.

7. Органам місцевого самоврядування спільно з комунальними підприємствами,  Оржицьким РС ГУ ДСНС України у Полтавській області, КО «Круподеринська МПО», КО «Новооржицька МПО» організувати санітарний обробіток вулиць населених пунктів, автобусних зупинок, спортивних та дитячих майданчиків, а також інших місць із значним скупченням людей.

8. Керівникам підприємств, установ та організацій району незалежно від форми власності, фізичним особам-підприємцям:

завести журнали ознайомлення працівників з виконання вимог дотримання  протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19;

щоденно в робочі дні на період дії карантину під підпис проводити інструктажі з працівниками щодо виконання протиепідемічних заходів, зокрема, обов’язкового носіння засобів захисту дихальних органів, дотримання соціальної дистанції, дезінфекції рук та можливих фінансових санкцій в разі їх не дотримання.

9. Органам місцевого самоврядування та державним установам:

при наданні послуг громадянам забезпечити допуск до установи лише при наявності засобів індивідуального захисту та дотриманні соціальної дистанції;

кількість відвідувачів повинна бути в розрахунку 1 особа на 5 м2.

Рішення комісії є обов’язковим до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, а також населенням на території району.