Рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про продовження карантину в області

Версія для друкуВерсія для друку

Рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про продовження карантину в області

РЕГІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОТОКОЛ

08 травня 2020 року м. Полтава № 15/2020

Голова: Синєгубов О.В. - голова Полтавської облдержадміністрації. Секретар: Ляшко О.С.

Присутні: члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

Засідання комісії проходило в режимі відеоселектору з головами районних державних адміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування.

На порядок денний виносяться такі питання:

1. Про продовження карантину на території області у зв’язку поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-Со-V2.

2. Про функціонування контрольно-пропускних пунктів на в’їздах/виїздах Полтавської області.

3. Про затвердження Переліку закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SАRS-Со-V2 (в тому числі які перепрофілюються у разі масового надходження хворих).

1. СЛУХАЛИ:

Інформацію Державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області щодо внесення змін до актів Кабінету Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 343.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію Державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області взяти до відома.

2. Продовжити карантин на території області до 22 травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-Со-V2 ” (зі змінами).

3. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам, структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади:

3.1. Продовжити виконання карантинних (протиепідемічних) заходів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-Со-V2”, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 343 „Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”.

3.2. Забезпечити контроль за дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів при:

3.2.1 відвідуванні парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон;

Контроль за виконанням покласти на райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, ГУ НП в Полтавській області.

3.2.2 відвідуванні спортивних та дитячих майданчиків;

Контроль за виконанням покласти на райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, ГУ НП в Полтавській області.

3.3.3 роботі суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів в закладах торговельного і побутового обслуговування населення, а саме: роботу магазинів (зокрема магазинів, що розташовані в торгово- розважальних центрах), за умови забезпечення персоналу (захистом обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні на більше одного відвідувача на 10 кв.метрів торговельної площі;

Контроль за виконанням покласти на міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

3.3.4 діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

Контроль за виконанням покласти на міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області, ГУ НП в Полтавській області.

3.3.5 діяльність підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів, за умови забезпечення осіб засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більш як однієї особи на 10 кв. метрів площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;

Контроль за виконанням покласти на Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

3.3.6 діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів з урахуванням можливості доїзду працівників до закладу і належності працівників до груп ризику;

Контроль за виконанням покласти на Департамент культури і туризму облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади.

3.3.7 безпосередній прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, може здійснюватися за рішенням власника (органів управління);

Контроль за виконанням покласти на міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області, ГУ НП в Полтавській області.

3.3.8 діяльність підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій, афілійованих з ними організацій, які забезпечують їх повноцінне функціонування, зокрема виробництво контенту, а також інших суб’єктів у сфері масової інформації, які забезпечують роботу засобів масової інформації та доставку контенту до телеглядача (провайдерів програмної послуги, операторів телекомунікацій, що забезпечують розповсюдження сигналу телебачення та радіомовлення), інших виробників аудіовізуального контенту;

Контроль за виконанням покласти на Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.

3.3.9 здійсненні журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади тощо, за умови обмеження кількості осіб, задіяних для виробництва телевізійного продукту в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та забезпечення усіх задіяних осіб засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

Контроль за виконанням покласти на Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади.

3.3.10 роботі суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі приміщеннях, призначених для зйомки аудіовізуальних творів (студії, павільйони), за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють кіно- та відеозйомку в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та забезпечення усього персоналу, залученого до виробництва аудіовізуального твору, засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;

Контроль за виконанням покласти на Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації, ГУ НП в Полтавській області.

3.3.11 проведенні у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів з урахуванням можливості доїзду працівників до закладу;

'' *

Контроль за виконанням покласти на Департамент культури і туризму облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади, ГУ НП в Полтавській області.

Термін: на період дії карантину

4. На період карантину та протягом 30 днів після його відміни (завершення) дозволяється залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559.

Контроль за виконанням покласти на Управління Держпраці у Полтавській області.

Термін: на період дії карантину та протягом 30 днів після його відміни

5. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації дозволити закладам охорони здоров’я надання стоматологічної допомоги.

Термін: на період дії карантину

2. СЛУХАЛИ:

Інформацію Державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію Державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, Головного управління Національної поліції в Полтавській області взяти до відома.

2. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам, ГУ Національної поліції України в Полтавській області, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з 12.05.2020 року забезпечити дотримання особливого режиму на в’їздах і виїздах на/з території Полтавської області у відповідності з епідемічною ситуацією на території області та суміжними регіонами відповідно до рекомендацій Державної установи Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України та пропозиції ГУ НП в Полтавській області.

3. СЛУХАЛИ:

1. Інформацію Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації взяти до відома.

2. Затвердити Перелік закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SАRS-Со-V2 (в тому числі, які перепрофілюються у разі масового надходження хворих) (Додаток 1).

Про виконання протокольних рішень інформувати секретаріат регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області (електронна пошта: kc_uns@ukr.net).

Голова

регіональної комісії з питань ТЕБ і НС О. СИНЄГУБОВ

Секретар

регіональної комісії з питань ТЕБ і НС О. ГЛОВА

 

Наверх ↑