Роз’яснення ЦРЛ щодо правильної підготовки пацієнта до лабораторного тестування на COVID- 19 методом ІФА

Версія для друкуВерсія для друку

Роз’яснення ЦРЛ щодо правильної підготовки пацієнта до лабораторного тестування на COVID- 19 методом ІФА

      У зв’язку із запровадженням в Україні нового лабораторного тестування на COVID- 19 з використанням методу імуноферментного аналізу (далі - ІФА), Оржицька центральна районна лікарня звертається до мешканців району з роз’ясненнями щодо важливості правильної підготовки до дослідження.

Отож, громадяни, які планують пройти тестування ІФА, повинні знати умови підготовки пацієнта до дослідження:


 • важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування  з 7:30 до 10:00 год.  В день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води.
 • Взяття венозної крові проводиться після 15 хв. відпочинку пацієнта.
 • за 6-12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність.
 • виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
 • дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150–200 мл., протягом 30 хвилин).
 • для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

 Категорії осіб,  які підлягають тестуванню:

 • Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби
 • Пацієнти з пневмонією
 • Особи, що контактували з підтвердженим випадком
 • Особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції
 • Медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару; працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19; працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу; інші медичні та фармацевтичні працівники
 • Працівники Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної   служби

Довідково

      Імуноферментний аналіз (ІФА) – діагностичний імунологічний метод, за допомогою якого можна визначити якісний і кількісний склад антигенів і антитіл. У даний час метод ІФА застосовується в різних галузях медицини, однак найбільш часто за допомогою даного методу діагностуються інфекційні захворювання, такі як Коронавірусна хвороба (COVID-19), ВІЛ-інфекція, герпес, гепатит, інфекції, що передаються статевим шляхом та інші. Крім того, за допомогою ІФА визначається алергологічний і гормональний статус пацієнта. При встановленні діагнозу захворювання метод ІФА дає 90% точність. При попаданні в організм людини чужорідного агента (антигену) система імунітету починає виробляти специфічні білки (антитіла), які необхідні для знищення антигенів. Антитіла вибірково зв’язуються з антигенами, утворюючи комплекси антиген-антитіл. У ході імуноферментного аналізу саме даний комплекс і піддається якісному і кількісному аналізу. Приміром, якщо необхідно виявити певний вірус (а точніше його антиген) в крові, в неї додають специфічні до вірусу антитіла. Навпаки, для виявлення антитіл в зразки крові додаються специфічні антигени. 

 

 

 

Наверх ↑