Сімейне фермерське господарство - що це? Правові аспекти створення, діяльності та оподаткування»

Версія для друкуВерсія для друку

Сімейне фермерське господарство - що це? Правові аспекти створення, діяльності та оподаткування»

17 грудня 2019 року в смт Оржиця проведено семінар для голів сільських та селищних рад, одноосібників та фермерів, а також органів виконавчої влади на тему: «Сімейне фермерське господарство - що це? Правові аспекти створення, діяльності та оподаткування». Семінар проводила Світлана Андрієнко директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби.

Світлана Михайлівна повідомила присутніх, що згідно Закону України №2497 10.07.2018р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» передбачені значні новації в діяльності та оподаткуванні фермерів, зокрема щодо можливості ФОП бути фермером - платником єдиного податку 4 групи.

Раніше сільськогосподарським товаровиробником могла бути лише юридична особа, зараз це також і фермери – ФОП, які відповідають наступним вимогам (ст. 291.4 ПКУ):

- провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування с/г продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж; - провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім`ї у визначенні ч.2 ст.3 Сімейного кодексу;

- площа сільськогосподарських угідь та /або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2-х гектарів, але не більше 20 гектарів.

Якщо ФГ створено як ФОП, воно діє на основі договору (декларації) про створення ФГ, типова форма якого затверджена наказом Міністерства аграрної політики від 05.04.19 р. № 177. Якщо ФОП вже зареєстрований і він бажає набути статусу фермера – ФОП, то укладається договір (декларація), а потім у держреєстратора реєструються зміни до відомостей про ФОП.

На семінарі також піднімалися питання реєстрації, перереєстрації, оформлення земельних ділянок. Крім того всі охочі могли задати питання, що їх цікавили.

 

Наверх ↑