Стоп: фальсифіковані пестициди і агрохімікати

Версія для друкуВерсія для друку

 

СТОП: ФАЛЬСИФІКОВАНІ ПЕСТИЦИДИ І АГРОХІМІКАТИ

Використання пестицидів в Україні регламентовано ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою нормативно – правових актів. До Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні відносяться ті, які пройшли державну реєстрацію.

            Відповідно до ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» - фальсифіковані пестициди і агрохімікати продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці. За різними даними частка фальсифікату пестицидів на ринку України складає 20-30 відсотків об’єму ринку, а кількість підроблених препаратів призначених для роздрібного продажу населенню перевищує – 50 відсотків. При цьому достовірні статистичні дані щодо кількості підробок ЗЗР на ринку відсутні. Як правило підробляють ті препарати, які вже давно зарекомендували себе на ринку і користуються попитом у сільгоспвиробників. Фальсифіковані пестициди становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їх небезпеку відсутня. Фальсифікована продукція – це свідомо змінена (підроблена) продукція, яка має приховані властивості, інформація про, які є завідомо неповною чи недостовірною.

            Як захистити себе від підробок:

            - купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’ютерів, у спеціалізованих       магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;

            - постачальники ЗЗР повинні мати сертифікати відповідності на препарати , що реалізуються;

            - упаковка має бути заводською а не кустарною. Особливу увагу слід звернути на наявність голограми, захисних плівок, номерів партії;

            - інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назву препарату, номер партії, дата виготовлення та термін придатності, найменування фірми виробника, регламенту застосування. Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

            Памятайте: підроблені пестициди і агрохімікати шкідливі для вашого здоров’я. небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв.

 

Провідний спеціаліст відділу контролю

за обігом засобів захисту рослин управління

фітосанітарної безпеки     Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області                                  Олексій Галаган

Наверх ↑