Увага: Дифтерія в Україні

Увага: Дифтерія в Україні

Україна пережила епідемію дифтерії на початку 90-х. Внаслідок низького рівня щеплень тоді захворіло більше 20тисяч людей, з яких 696 померло. В  цьому році ускладнилась епідемічна ситуація з захворюваності на дифтерію. За 10 місяців 2019 року зареєстровано 22 випадки.

Дифтерія  - небезпечне гостре інфекційне захворювання з  тяжкими ускладненнями, які призводять до високого рівня смертності ( за різними даними від 5 до 20%).

Збудником хвороби є дифтерійна паличка, яка дуже стійка і може зберігатися в зовнішньому середовищі до 15 діб. Зараження відбувається повітряно - крапельним шляхом, через предмети побуту, іграшки, посуд, білизну. Джерелом інфекції є хвора людина або носій збудника. Інкубаційний період дифтерії триває від 3 до 10 днів, тобто за цей період  вона може заражати інших і навіть не здогадуватись про це. Основними симптомами хвороби є біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт сірого кольору на мигдалинах, збільшення шийних і підщелепних лімфовузлів, осиплість голосу. Практично всі органи чутливі до токсину дифтерійної палички, але найбільш вразливими є серце, нирки, нервова система.

Дифтерія – вакцино керована інфекція. Саме через низький відсоток щеплень (59,5% вакциновано дітей і 52,3% дорослих) склалась небезпечна ситуація по дифтерії та виник високий ризик розповсюдження інфекції.

Єдиним способом профілактики дифтерії і попередження небезпечних ускладнень є вакцинація. Щеплення  мають отримати всі – і діти , і дорослі протягом всього  життя , кожні 10 років.

Дітям роблять щеплення вакциною АКДП згідно календаря профілактичних щеплень. Якщо ви дорослі, але не були вакциновані раніше, або у вас немає відомостей  про щеплення, то для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова  вакцинація АДП-М.

Щоб провести щеплення проти дифтерії , вам необхідно звернутись до свого сімейного лікаря.  КНП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» має в достатній кількості  вакцини проти дифтерії.

Попіклуйтесь про  своє здоров’я  та оточуючих людей – зробіть  щеплення!

Оржицьке районне управління

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області