В області не вистачає інформаційного центру підтримки бізнесу європейського зразка, – Інна Іщенко

Версія для друкуВерсія для друку

В області не вистачає інформаційного центру підтримки бізнесу європейського зразка, – Інна Іщенко

За рейтингом соціально-економічного розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Полтавщина посідає 4 місце серед областей за кількістю середніх підприємств на 10 тисяч населення. А от за кількістю малих підприємств область – на 14 місці. На апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації обговорили розвиток малого й середнього підприємництва на 2017-2020 роки.

За даними ДФС у Полтавській області кількість платників податків у 2019 році збільшилась на 2% і становить 93690 одиниць. Із початку року зареєстрували свою діяльність 10796 підприємців, які взяли на роботу 165 тисяч працівників.

За останніми статистичними даними на Полтавщині кількість малих підприємств становила 10345 одиниць, середніх налічувалось 600. За словами директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інни Іщенко, за видами економічної діяльності найбільше представників малого бізнесу працює в роздрібній торгівлі (25%) та сільському господарстві (24%), у промисловості, будівництві, у сфері надання послуг.

«На виконання заходів Комплексної програми у 2019 році з обласного бюджету виділено 1,8 мільйонів гривень, у тому числі на фінансову підтримку бізнес-проєктів – 1 мільйон гривень, що дало можливість створити 114 робочих місць. Програми розвитку підприємництва успішно реалізуються в усіх районах та містах, а також у 6 ОТГ- (Омельницькій, Михайлівській, Шишацькій, Сергіївській, Пирятинській та Гадяцькій), – розповіла Інна Іщенко. – Загальний кошторис регіональних програм на 2019 рік склав 1,9 мільйонів гривень».

Нині на розгляді знаходиться 9 бізнес-проєктів (480 тисяч гривень), які дозволять створити 24 нових робочих місця.

Одним із пріоритетів влади є сприяння розвитку підприємництва в області. Єдиний портал адміністративних послуг і «єдине вікно» при ЦНАПах дають можливість зменшити витрати бізнесу в часі на отримання дозвільних та інших документів, спрощують процедуру започаткування бізнесу.

«Головним недоліком на сьогодні є відсутність центру підтримки бізнесу на рівні області, – говорить Інна Іщенко. –  Такі центри вже створені в інших областях в рамках ініціативи Європейського Союзу. Полтавська область через пасивність торгово-промислової палати та ряду громадських організацій, які не зініціювали своєчасно заявку на участь, не ввійшла в число учасників проєкту. У Полтаві не вистачає обласного центру підтримки бізнесу, тому була б доцільною поява комунікаційного центру з метою інформаційної підтримки та консультування підприємців. Наразі така підтримка надається суб’єктам підприємництва через Департамент».

Для популяризації підприємництва та реклами місцевої продукції в Полтаві започаткували конкурс «Кращі товари Полтавщини» та Street fest «Кращі товари Полтавщини», в якому взяли участь близько 100 виробників харчових продуктів та майстрів народних художніх промислів.

Департаментом у минулому році створено та оновлено промоційний каталог «Кращі товаровиробники Полтавщини», до якого увійшли 70 субєктів господарювання. Каталог розповсюджується на офіційних іміджевих заходах, робочих зустрічах із представниками торгово-економічних місій та через мережу дипломатичних установ України, акредитованих за кордоном.

Також у межах Комплексної програми успішно реалізуються освітні програми в обласних бізнес - інкубаторах при ВНЗ області. У поточному році проведено 16 семінарів, в яких взяли участь близько 380 осіб. Молодь мала можливість отримати знання і навички щодо створення ідеї, яка в майбутньому може стати бізнесом. Загалом розроблено 387 бізнес проєктів, із яких реалізовано 76.

За інформацією Обласного центру зайнятості відповідно до заходів Програми за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, у 2019 році започаткували підприємницьку діяльність 31 особа з числа безробітних. Суб’єктами підприємництва працевлаштовано на нові робочі місця 668 безробітних.

Пріоритетними напрямками на наступний рік залишається фінансово-кредитна підтримка суб’єктів підприємницької діяльності; підтримка соціального підприємництва; організація проведення освітніх заходів; провадження державної політики щодо детінізації малого та середнього бізнесу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

«Наше завдання – забезпечити райони належною системою оповіщення», – Олег Синєгубов

 Три нові системи оповіщення встановили в Полтаві на дахах облдержадміністрації та Управління цивільного захисту ОДА. Сигнал до системи надходитиме бездротовою мережею.

Про це повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко на апаратній нараді.

«Ці системи енергонезалежні. Працюють від сонячних батарей. Вони використовують кілька каналів для зв’язку зі світом. Також є функція перевірки сирен. Такі системи повинні мати всі ОТГ. Одна коштує 40 тисяч гривень. Однак, не варто забувати й про старі сирени, вони мають потужніше звукове навантаження і їх чути в більшому радіусі. Недолік – немає мовного повідомлення», – сказав Віктор Стеблянко.

Він додав, що попередня система була введена в експлуатацію в 1980-х роках і потребує технічного обслуговування. Крім того, відбулись зміни в чинному законодавстві, яким визначаються основні засади в сфері організації оповіщення цивільного захисту. Насамперед, це визначення нового класу систем оповіщення, а саме, місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) «Сигнал-М». Дані системи повинні бути створені у районах, містах, об'єднаних територіальних громадах області. Нині вже розробляють відповідні положення.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що потрібно розробити спеціальну програму, аби забезпечити райони належною системою оповіщення.

«Ми повинні йти в ногу з часом. Нам потрібно розробити обласну комплексну програму, яка б нині виявилася найефективнішою. Відпрацювати відповідний напрямок. Наше завдання – забезпечити райони належною системою оповіщення. Звісно, стара система має місце, але ми всі бачимо, що вона втрачає актуальність», – сказав Олег Синєгубов.

Також Віктор Стеблянко наголосив, що на Полтавщині скорочується кількість радіоточок.

«5 років тому на території області було 35 тисяч радіоточок. Нині залишилося 23 тисячі. Процес зменшення радіоточок – незворотній. Наприклад, в Одеській області не залишилося жодної. Працюємо з ОТГ і районами, щоб люди купували FM-приймачі і в такий спосіб отримували інформацію. Полтавщина покрита сигналом на 97%»,– сказав Віктор Стеблянко.

Загалом на території області є 422 сирени, 354 вуличні гучномовці, майже 23 тисячі радіотрансляційних точок проводового мовлення.

Цьогоріч провели 51 технічну перевірку працездатності територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення. Підсумки комплексної річної технічної перевірки показали повну працездатність системи.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Віктор Лисак: Темпи щеплення від керованих інфекцій на Полтавщині зростають

 

Станом на 6 грудня 2019 року рівень і темпи проведеної вакцинації проти дифтерії, правця (інтегрований показник щеплень) збільшуються. Особливо ситуація поліпшується серед дорослого населення.

Про це на апаратній нараді у голови Полтавської облдержадміністрації сказав директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

«Значно покращилась ситуація в Великобагачанському, Глобинському, Семенівському, Чорнухінському районах, – розповів Віктор Лисак. – Частина цих районів ще недавно зазнавали критики. Поліпшилася ситуація в Кременчуці. Але залишаються райони з якими ще треба працювати: Лохвицький, Кременчуцький, Шишацький, Зіньківський, Полтавський, Оржицький».

На сайті Департаменту охорони здоров’я запроваджена спеціальна сторінка – «Імунізація», де розміщується щоденний моніторинг охоплення щепленням усіх груп населення в розрізі міст, районів.   

Станом  на 6 грудня за показниками різних щеплень таке охоплення становить від 79% до 94%.  

Віктор Лисак сказав, що Полтавська область входить до тих регіонів, де зафіксовані позитивні результати щодо щеплень.

«Але це нас не може заспокоювати, адже показник охоплення населення щепленням, який вимагає Кабінет Міністрів України – це більше 90%», – додав Віктор Лисак.

Він запевнив, що область повністю забезпечена вакцинами та обладнанням, яке необхідне для вакцинації.   

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що  питання щеплення населення перебуває на особистому контролі Прем’єр-міністра України.

«Тому ми будемо це питання щотижнево моніторити  на апаратних нарадах в облдержадміністрації», – сказав голова Олег Синєгубов.    

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги

 

Стан реалізації обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення в 2019 році та пріоритетні завдання на наступний рік обговорили на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко, в області реалізовано 38 державних та місцевих програм соціального захисту населення. У 2019 році на це спрямовано більше 4 мільярдів гривень. Виплату державних соціальних допомог отримали 899 тисяч осіб: серед яких багатодітні родини, сім’ї, що  потребують житлових субсидій, пільг із оплати за житлово-комунальні послуги; учасники АТО/ООС, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та інші.

«Пріоритетним завданням Програми соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки є підвищення рівня соцзахисту учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС та громадян, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, – зауважила Людмила Корнієнко. – Передбачено санаторно-курортне лікування, реабілітація осіб даних категорій. Також виплачується щомісячна стипендія дітям загиблих учасників АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму  (2027  гривень). Така виплата проведена 96 полтавцям на  суму 1695,8 тисяч гривень».

У 2019 році збільшено розмір одноразової допомоги онкохворим дітям до 40 тисяч гривень, повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

«Чи проводиться в області моніторинг потреби дітей у допомозі. Чи всі онкохворі діти отримали таку одноразову виплату на лікування?» – запитав на апаратній нараді голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Процедуру цієї виплати ми проводимо разом із Департаментом охорони здоров’я, тому як тільки до нас надходить відповідна заява, перевіряємо, чи перебуває дитина на обліку, і в п’ятиденний термін проводимо розрахунки. За 2019 рік 118 онкохворих дітей отримало по 40 тисяч гривень допомоги через банківську установу чи Укрпошту», – пояснила Людмила Корнієнко.

Окремо на нараді обговорили пільговий проїзд полтавців на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування. У поточному році, за словами Людмили Корнієнко, 126 тисяч осіб отримали компенсацію за проїзд на суму 2249,5 тисяч гривень за наявності чека.

«Раз на два місяці до мене звертаються ображені учасники АТО, яким було відмовлено в пільговому проїзді,  – повідомив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. – Чому так відбувається? І чи можна якось спростити механізм отримання компенсацій за проїзд, щоб хлопці не бігали з чеками. Можливо, треба розробити якусь електронну програму».

«Це дуже слушне питання, ми вже готові для безпаперового обміну інформацією щодо пільгового проїзду полтавців, але, на жаль, автостанції поки що не мають відповідного обладнання й не можуть нам передавати необхідну інформацію», – пояснила директор Департаменту соціального захисту населення.

Принагідно додала, що на Полтавщині для організації служби «соціального таксі» забезпечено співфінансування у розмірі 50 % за рахунок коштів обласного бюджету та 50 % із місцевих бюджетів для придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками. У 2019 році придбано такі мікроавтобуси в Шевченківському районі Полтави та Глобинському районі.

У межах Програми також здійснюється фінансова підтримка діяльності 12 обласних громадських організацій, які опікуються проблемами ветеранів та осіб з інвалідністю. У 2019 році на зазначені цілі спрямовано 1034,4 тисяч гривень.

Усі 28 напрямків Програми залишаються пріоритетними і в 2020 році, на фінансування заходів планується спрямувати 36,7 мільйонів гривень із обласного бюджету. Крім того до програми внесені зміни щодо підтримки членів сімей військовополонених та лікування 5 тисяч дітей-інвалідів у обласних будинках-інтернатах.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑