Вітання з Днем пам’яті та примирення та Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дорогі оржиччани!

8 і 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення та 75-у річницю з Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  Від усієї душі дозвольте привітати вас із цими знаменними датами.

Ми згадуємо про сумні події 1939 – 1945 років. Згадуємо всіх тих, перед ким ми у безкінечному боргу за наше сьогодення, схиляємо голови  перед полеглими у боях, у концтаборах, у вирі воєнного лихоліття.

З особливим почуттям вдячності вшановуємо наших ветеранів: учасників бойових дій, партизанів, бійців трудового фронту, солдатських вдів, усіх, хто  пережив біль Батьківщини в окупації і у полоні, людей, дитинство яких припало на воєнні роки.  На жаль, на Оржиччині вже немає живих безпосередніх учасників Другої світової війни. Та мешкають 200 працівників тилу, 63 солдатських вдови, 1769 дітей війни – Вам віддаємо шану та вклоняємося доземно.  Ви – наша гордість і наша слава. Ваші  знання і досвід, ставлення до ратного і громадського обов`язку – це високий взірець для наслідування.

Вклоняємося сьогодні і нинішнім захисникам Вітчизни, які своїми помислами і діями утверджують спадкоємність українських традицій в прагненні до волі, відстоюють  дорогоцінний мир на  рідній землі.  Ми пам'ятаємо, що агресора у Другій світовій війні зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Народ, який захищає свою державу, свою землю - не зламати, а пам'ять  є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні.

Цьогоріч травень зустрічаємо в умовах карантину. Не буде традиційних масових заходів. Та в кожному населеному пунктів району відбудеться покладання квітів вдячних нащадків до пам’ятних місць, а вічний вогонь горітиме на братській могилі в парку Слави в районному центрі  – символічно,  у знак пам’яті про тих, хто відійшов у небуття.

Багато років віддаляють нас від тих подій, але ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати неоціненний подвиг ветеранів Другої світової війни – як приклад патріотизму, мужності та справжньої любові до рідної землі.

Дорогі ветерани, шановні оржиччани, зичу вам міцного здоров’я і віри у славне майбутнє,  хай у ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Мирного неба, ясного сонця, добробуту кожній сім’ї та нашій Україні!

Світла і вічна пам’ять загиблим! Честь і слава живим героям!

Пам`ятаємо, віримо, переможемо!

З повагою голова Оржицької райдержадміністрації Роман Сидоренко