Захід-вшанування «Героям-патріотам – вічна пам’ять»

Версія для друкуВерсія для друку

Так, немає війни без убитих…
Загиблих душі приходять назад…
Сліз дружин, матерів не спинити…
Ти - герой, український солдат!

Захід-вшанування «Героям-патріотам – вічна пам’ять» відбувся сьогодні в опорному закладі «Новооржицька ЗОШ I-III cт.». Саме у цій школі свого часу навчалися наші земляки Андрій Конопльов та Максим Рябко, які загинули при виконанні військового обов’язку по захисту територіальної цілісності держави. Вони мужньо боролися з ворогом, пожертвували своїм життям заради Батьківщини. За особливу мужність, виявлену під час захисту України, Максим Рябко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), орденом «За вірність присязі» (посмертно), відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно) і медаллю «За бойові заслуги». Старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно присвоєно почесне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 
Учасники заходу: керівники району, батьки загиблих, учасники АТО, школярі, громадськість цього дня віддали данину шани Гером-землякам добрим словом, патріотичною піснею, сумуючим серцем. Присутні поклали квіти до меморіальних дошок та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 
Герою України Андрію Конопльову Валентина Іванівна Хоружа, вчителька української мови і літератури, яка перебуває вже на заслуженому відпочинку, присвятила вірш, що оживив в уяві присутніх земляка: «Злощасний хижий буревій, зла звістка крок уже за кроком шепоче нам Андрій, Андрій… Він виріс в нас хорошим хлопцем, А сам він, мов промінчик сонця, палким безстрашним став бійцем. Любив життя мав щиру душу, до швидкості з дитинства хист. Про Конопльова про Андрюшу казали: - Вмілий байкерист…» Від таких проникливих слів сльози наверталися на очі не тільки у рідних, а в усіх присутніх. 
Заступник голови райдержадміністрації Сергій Перетятько, голова районної ради Володимир Козина у своїх виступах закликали пам’ятати, шанувати Героїв-земляків та своїми вчинками доводити, що їх жертва була недаремною, а також висловили сподівання на мирне майбутнє України.

 

Наверх ↑