Засіданні Громадської ради при райдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Засіданні Громадської ради при райдержадміністрації 

На черговому засіданні Громадської ради при райдержадміністрації обговорили важливі питання сьогодення. Участь у роботі ради взяли заступник голови РДА Сергій Григорович Перетятько, начальники причетних відділів райдержадміністрації

та установ району.Про пасажирські перевезення поінформував представників громадськості головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Олександр Михайленко. Він зауважив, що в зв’язку з проблемою, яка виникла з приватними перевізниками (вони просто відмовилися обслуговувати маршрути, що охоплювали наш район) було вирішено розширити сферу послуг комунального підприємства «Оржиця-водоканал». Так, було відремонтовано два автобуси та придбано ще один для задоволення потреб мешканців району у сфері здійснення пасажирських перевезень. На дані маршрути отримано ліцензії. На сьогодні комунальне підприємство обслуговує три маршрути: «Оржиця – Чутівка», «Оржиця – Чайківщина», «Оржиця – Старий Іржавець». Найближчим часом буде відкрито ще два маршрути за напрямком «Лазірки – Оржиця». Слід зазначити, що Оржицький район єдиний район в області, де керівництво райдержадміністрації вирішило проблему з перевезенням пасажирів.

Це питання викликало жваве обговорення, під час якого були внесені пропозиції щодо часу відправлення автобусів та поінформованості громадян про існування даних маршрутів.

Про поліпшення якості надання медичних послуг, що сприятимуть розвитку галузі охорони здоров’я для зміцнення здоров’я громадян Оржицького району доповіли директор комунального некомерційного підприємства «Оржицька центральна районна лікарня» Наталія Ковтун та головний лікар комунального некомерційного підприємства «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Григорій Ворона. Вони ознайомили присутніх з нововведеннями, проблемами та пріоритетними напрямками галузі. З прямої мови головних лікарів: «Запровадження програми медичних гарантій в Україні допоможе покращити стан охорони здоров’я населення, захистити пацієнтів від катастрофічних витрат на охорону здоров’я, забезпечити справедливий розподіл ресурсів, зробити систему охорони здоров’я більш прозорою, а також сконцентрувати ресурси на найбільш результативних та необхідних послугах. Відтак виникає проблема – узгодити потреби у сфері охорони здоров’я та попит на медичні послуги з наявними ресурсами. У ситуації, коли потреби в сфері охорони здоров’я перевищують наявні ресурси, неможливо уникнути пріоритизації послуг, а також раціоналізації їх. У зв’язку з невідповідністю до стандартів НСЗУ було прийнято рішення на сесії районної ради зупинити роботу пологового відділення з 01.09.2019 року та провести часткове скорочення у стоматологічній службі. Зрозуміло, що екстрена медична допомога буде надаватися у випадках, коли пологи передчасні. Також з липня почне діяти програма «Безкоштовна діагностика». Перелік лабораторних досліджень буде суттєво розширено. Аналізи і дослідження за цією програмою Національна служба здоров’я України буде оплачувати лабораторіям, поліклінікам, лікарням, які укладуть договір і увійдуть в програму. Вони будуть безоплатними для пацієнтів за умови направлення від лікаря первинної ланки. 

З висловлювань представників громадськості: «Медична реформа породжує більше запитань ніж відповідей і складається враження, що не на покращення якості послуг у сфері охорони здоров’я громадян, а навпаки на їх ускладнення. Проте ми повинні зрозуміти, що неможливо все змінити за один день, а поступово ми перейдемо на вищий рівень надання медичних послуг».

Після розгляду основних питань представники громадськості прийняли відповідні рішення.

Наверх ↑