Збережемо не лише врожай, а й бджіл!

Збережемо не лише врожай, а й бджіл!

Закон України "Про бджільництво" регулює відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл.

З метою запобігання виникнення нещасних випадків, надзвичайних ситуацій, загибелі бджолосімей при застосуванні пестицидів особливо інсектицидів слід негайно посилити пропаганду знань у сфері захисту рослин. За три доби до застосування пестицидів повідомити голову села, населення, пасічників, керівників суміжних господарств про місце, терміни і час проведення хімічних обробок посівів. Дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з пестицидами, санітарних норм та встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь.

Для виключення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур пестицидами керівникам сільгосппідприємств та пасічникам необхідно дотримуватися наступних правил, що встановлені законодавством України:

1. Поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю.

2. Власників пасік сповіщати за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосовуваних пестицидів, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. У період проведення робіт (у радіусі 200 м від межі ділянок) повинні бути попереджувальні написи.

3. Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Суворо дотримуватися регламентів застосування пестицидів, відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів» дозволених використовувати в Україні.

4. Не допускати обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

5. В разі не дотримання вимог законодавства керівник несе адміністративну відповідальність.

Провідний спеціаліст відділу контролю

за обігом засобів захисту рослин

управління фітосанітарної безпеки

Головного Управління Держпродспоживслужби