Довідка про проведену антикорупційну роботу у райдержадміністрації за 2019 рік

Парасоцькій Л.І.

ДОВІДКА

про проведену антикорупційну роботу у райдержадміністрації за 2019 рік

Відповідно до статей 6, 13, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про запобігання корупції», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 14.03.2019 № 184 «Про затвердження Антикорупційної програми Полтавської обласної державної адміністрації на 2019-2020 роки» та з метою запобігання, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють проявам корупції та іншим неправомірним діянням у райдержадміністрації, головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 29.03.2019 № 60 «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції в Оржицькій районній державній адміністрації на 2019 рік».

Протягом 2019 року питання запобігання та протидії корупції розглянуто на 3 нарадах у керівника апарату райдержадміністрації та 14 нарадах у керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. З метою поглиблення антикорупційних знань, підвищення правової культури і свідомості серед державних службовців, які працюють в райдержадміністрації та її структурних підрозділах, у звітному періоді організовано та проведено 8 семінарів-навчань, 3 із них стосувалися питань фінансового контролю.

Інформація про використання публічних коштів, а саме, форми квартальної бюджетної звітності з державного та місцевого бюджетів, оприлюднюються на єдиному веб-порталі використання публічних коштів «Є-Дата».

Забезпечено проведення моніторингу щодо своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,  шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині ЄДРДО на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Станом на 01.01.2020 року в Оржицькій райдержадміністрації звільнилися дві особи – державних службовців. Е-декларацію перед звільненням подали вчасно.

Протягом 2019 року головою райдержадміністрації прийнято 9 розпоряджень нормативно-правового характеру.  У проектах нормативно-правових актів норм, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, не виявлено.

Протягом звітного періоду, згідно затверджених графіків, організовувались та проводились «прямі» та «гарячі» телефонні лінії з посадовими особами органів влади, здійснювалися особисті прийоми громадян першим заступником голови, заступником голови райдержадміністрації, керівником апарату, в тому числі виїзні прийоми.

Протягом 2019 року скарг і звернень щодо порушень вимог антикорупційного законодавства до райдержадміністрації не надходило.

Забезпечено доступ громадськості до розпоряджень районної державної адміністрації шляхом розміщення їх на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. Крім того, на сайті розміщується актуальна інформація, яка надається  усіма структурними підрозділами райдержадміністрації, постійно поновлюється рубрика «Запобігання проявам корупції». Забезпечено доступ юридичних та фізичних осіб до вказаної інформації та матеріалів з організації та проведення антикорупційних заходів у райдержадміністрації.

Головний спеціаліст

апарату райдержадміністрації                                            Ірина БУГРІЙ