Інформація про виконання плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у Оржицькій районній державній адміністрації на 2018 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Інформація про виконання плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у Оржицькій районній державній адміністрації на 2018 рік

 

         Відповідно до статей 6, 13, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»,Закону України «Про запобігання корупції»,  на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 15.03.2018 № 204 «Про затвердження антикорупційної програми Полтавської обласної державної адміністрації на 2018 рік», 30.03.2018 року було прийнято розпорядження голови райдержадміністрації № 114 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у Оржицькій районній державній адміністрації на 2018 рік».

         Структурними підрозділами райдержадміністрації розроблено та затверджено в установлені терміни внутрішні плани щодо запобігання та протидії корупції.

Протягом 2018 року питання запобігання та протидії корупції розглянуто на 4нарадах у керівника апарату райдержадміністрації та 15 нарадах у керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. З метою поглиблення антикорупційних знань, підвищення правової культури і свідомості серед державних службовців, які працюють в райдержадміністрації та її структурних підрозділах, у звітному періоді організовано та проведено 5 семінарів-навчань, 3 із них стосувалися питань фінансового контролю.

Відповідно графіків, затверджених головою райдержадміністрації, організовувались та проводились «прямі» та «гарячі» телефонні лінії з посадовими особами органів влади, здійснювалися особисті прийоми громадян першим заступником, заступником голови районної державної адміністрації та керівником апарату, в тому числі, виїзні.

Протягом  2018 року скарг і звернень щодо порушень вимог антикорупційного законодавства та здійснення публічних закупівель до райдержадміністрації не надходило. Інформація про використання публічних коштів, а саме, форми квартальної бюджетної звітності по державному та місцевому бюджетах, оприлюднюються на єдиному веб-порталі використання публічних коштів «Є-Дата».

На виконання Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 вересня 2016 року № 19 у райдержадміністрації забезпечено проведення моніторингу щодо своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині ЄДРДО на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

 

 

 

У результаті перевірки встановлено 1 факт несвоєчасного подання декларації за 2017 рік суб’єктом декларування, який припинив діяльність пов’язану з виконанням функцій держави з 22 березня 2017 року. Про встановлення факту несвоєчасного подання декларації повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

У звітному році з райдержадміністрації звільнилася одна особа, е-декларацію подала при звільненні вчасно.

Протягом звітного періоду державні службовці райдержадміністрації до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства не притягувалися.

            Відповідно до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731, наказу Міністерства юстиції України від 06.07.2011 № 1805/5 «Про затвердження форми висновку юридичної служби міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади  та його територіальних органів, місцевих державних адміністрацій за результатами проведення юридичної експертизи проекту нормативно-правового акта», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 липня 2011 р. за № 826/19564, на всі проекти нормативно-правових актів юридичним сектором апарату райдержадміністрації проводилася юридична експертиза та розроблявся висновок юридичного сектору апарату Оржицької районної державної адміністрації за результатами проведення юридичної експертизи проекту  нормативно-правового акта. У 2018 році головою райдержадміністрації прийнято 5 розпоряджень нормативно-правового характеру. У проектах нормативно-правових актів норм, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, не виявлено.

З метою забезпечення дотримання вимог земельного законодавства розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.08.2017

№ 235 створено комісію з питань регулювання земельних відносин, до складу якої входять представники структурних підрозділів райдержадміністрації, Оржицького відділення Лубенської ОДПІ, відділу в Оржицькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Сільські, селищні голови та землевпорядники сільських, селищних рад  за потреби запрошуються на засідання комісії. У 2018 році проведено 5 засідань вказаної комісії, на яких розглядалися заяви від суб’єктів господарювання району та обговорено найбільш актуальні питання у сфері земельних відносин. За результатами розгляду ухвалені відповідні рішення рекомендаційного характеру, які враховуються головою райдержадміністрації при прийнятті розпоряджень.

У 2018 році прийнято 93розпорядження голови райдержадміністрації, що стосуються земельних питань (дозвіл на розробку документації із землеустрою та її затвердження, надання в оренду невитребуваних земельних часток (паїв), передачу у постійне користування сільським радам земельних

 

 

 

ділянок для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування).

Відповідно до плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у Оржицькій районній державній  адміністрації на 2018 рік з березня 2018 року сектор документообігу та контролю райдержадміністрації працює в Системі електронного документообігу Полтавської області СЕДО, працівників забезпечено «ключами доступу» - електронно-цифровим підписом, які використовуються під час обміну поштовими повідомленнями в системі. Протягом 2019 року планується поступове запровадження системи СЕДО для використання керівництвом установи та в структурних підрозділах райдержадміністрації.

         Сектор документообігу та контролю забезпечує доступ громадськості до розпоряджень районної державної адміністрації шляхом щомісячного розміщення їх на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Крім того, на сайті райдержадміністрації розміщується актуальна інформація, яка надається  усіма структурними підрозділами райдержадміністрації, постійно поновлюється рубрика «Запобігання проявам корупції». Забезпечено доступ юридичних та фізичних осіб до вказаної інформації та матеріалів з організації та проведення антикорупційних заходів у райдержадміністрації. У районній газеті «Оржицькі вісті» протягом 2018 року розміщено 7 публікацій антикорупційної спрямованості.

 

Наверх ↑