Інформаційна картка соціальної послуги(ДОГЛЯД ВДОМА)

Інформаційна картка соціальної послуги

Оржицький районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Смт Оржиця, вул. Незалежності, 35

контактний телефон 92210, електронна пошта orzhicater@ukr.net

Прийомні години: 800-1700

Назва соціальної послуги: ДОГЛЯД ВДОМА

Зміст соціальної послуги:  допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства(закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації. Навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в отриманні документів.

Форма надання соціальної послуги: Денна

Термін надання соціальної послуги: Не визначено (за потребою)

Соціальні групи: громадяни похилого віку, інваліди( які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», хворі( з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком

Умови надання соціальної послуги: Безоплатно або за плату відповідно до договору, в якому зазначаються види, зміст, та обсяг послуг, обумовлюються періодичність, строки надання соціальних послуг, інші умови.

Документи, необхідні для отримання послуги:

1.     Письмова заява громадянина

2.     Медичний висновок про нездатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах

3.     Довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

4.     Витяг з Реєстру правочинів про відсутність укладеного договору довічного утримання(догляду), виданий нотаріусом (за наявності);

5.     Копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

6.     Довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.

Правові підстави для надання соціальної послуги: Закон України «Про соціальні послуги», постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”

Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:

- неповний комплект поданих документів

- наявність укладеного договору довічного утримання(догляду)

-надання громадянину соціальних послуг фізичною особою відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 №558

- потреба громадянина в цілодобовому сторонньому догляді.