Про стан виконання антикорупційного законодавства у І півріччі 2018 року

Про стан виконання антикорупційного законодавства у І півріччі 2018 року

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 15 березня 2018 року № 204 «Про затвердження антикорупційної програми Полтавської обласної державної адміністрації на 2018 рік» розроблено відповідно План заходів щодо запобігання та протидії корупції у Оржицькій районній державній  адміністрації на 2018 рік, який затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30.03.2018  № 114. Забезпечено розроблення та затвердження внутрішніх планів у структурних підрозділах райдержадміністрації.

Підсумки виконання районної антикорупційної програми, діючої у 2017 році розглянуті на засіданні колегії райдержадміністрації 21.03.2018.

У І півріччі 2018 року питання запобігання та протидії корупції розглянуті на 3 нарадах у керівника апарату райдержадміністрації та 12 нарадах у керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. З метою поглиблення антикорупційних знань, підвищення правової культури і свідомості серед державних службовців, які працюють в райдержадміністрації та структурних підрозділах, у звітному періоді організовано та проведено 5 семінарів-навчань, 2 із них стосувалися питань фінансового контролю.

До профілактичної роботи у сфері протидії корупції залучалися представники органів місцевого самоврядування. За звітний період у рамках заходів по контролю за виконанням делегованих повноважень органів виконавчої влади органами місцевого самоврядування здійснено моніторинг проведення антикорупційних заходів у 4 сільських радах.

Затверджені, доведені до відома державних службовців та дотримуються Правила внутрішнього трудового та службового розпорядку Оржицької районної державної адміністрації.

Систематично організовувались та проводились «прямі» та «гарячі» телефонні лінії з посадовими особами органів влади, здійснювалися особисті прийоми громадян першим заступником та заступником голови районної державної адміністрації, в тому числі виїзні. Протягом І півріччя 2018 року скарг і звернень щодо порушень вимог антикорупційного законодавства до райдержадміністрації не надходило.

На виконання Плану проведення перевірки структурних підрозділів райдержадміністрації щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства, затвердженого головою райдержадміністрації 04.01.2018 року, проведено перевірку фінансового управління райдержадміністрації. . В ході перевірки встановлено, що проведена антикорупційна робота є достатньою, недоліків у роботі з питань профілактики корупційних проявів не виявлено.

На сайті райдержадміністрації поновлюється рубрика «Запобігання проявам корупції». Забезпечений доступ юридичних та фізичних осіб до інформації та матеріалів з організації та проведення антикорупційних заходів у райдержадміністрації. У районній газеті «Оржицькі вісті» протягом січня – червня 2018 року розміщено 7 публікацій антикорупційної спрямованості.

На виконання Закону України "Про запобігання корупції" та відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 вересня 2016 року № 19 у райдержадміністрації забезпечено проведення перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій. У результаті перевірки встановлено 1 факт несвоєчасного подання декларації за 2017 рік суб’єктом декларування, який припинив діяльність пов’язану з виконанням функцій держави з 22 березня 2017 року у зв’язку із припиненням повноважень (згідно статті 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації). Про встановлення факту  несвоєчасного подання декларації суб’єкта декларування повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

У І півріччі 2018 року державні службовці райдержадміністрації до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства не притягалися.