ПРОТОКОЛ № 2

Версія для друкуВерсія для друку

 

 

 

 

 

ОРЖИЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РАДА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

ПРОТОКОЛ № 2

 

21 грудня 2018 року                                                                               смт  Оржиця

 

Засідання Ради регіонального розвитку проводив виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Боговик Мирослав Тимофійович.

 

Присутні: голова районної ради, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови громадських організацій, депутати районної ради, сільські та селищні голови.

 

Порядок денний:

Про обговорення проекту Плану перспективного розвитку Оржицького району на 2019-2021 роки.

 

Слухали:

Ванцака Віктора Володимировича, начальника відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації, який повідомив, що на основі поданих пропозицій від структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів та громадських організацій розроблено проект Плану перспективного розвитку Оржицького району на 2019-2021 роки.

Цілями та завданнями Плану є створення в середньостроковій перспективі підґрунтя для: досягнення стабільності у реальному секторі економіки та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу; пожвавлення інноваційних (інвестиційних) процесів; забезпечення недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності;  сприяння забезпеченню зростання доходів працездатного населення, у тому числі шляхом збереження та створення нових робочих місць та сприяння продуктивній зайнятості; посилення адресної соціальної допомоги соціально-незахищеним верствам населення; формування оптимальної мережі навчальних закладів з метою приведення у відповідність до потреб особистості та економічних можливостей району; продовження реформування первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, в тому числі на селі та реформування медичної служби в районі; здійснення заходів направлених на відродження української національної культури, забезпечення ефективного функціонування культурно-освітніх закладів; сприяння розвитку фізичної культури та спорту, пропаганді серед громадян здорового способу життя.

Пріоритетними галузями розвитку району будуть: освіта; охорона здоров’я; соціальний захист населення.

Першочергові кроки для покращення соціально-економічного благополуччя населення це: капітальні ремонти закладів освіти та охорони здоров’я; забезпечення якісною питною водою населення району; покращення стану автомобільних доріг місцевого, районного та обласного значення; відновлення автобусного сполучення між населеними пунктами району.

 

Виступили:

Боговик Мирослав Тимофійович, в.о. голови райдержадміністрації, подякував присутнім за активну участь у розробці Плану та наданні пропозицій до нього. «План перспективного розвитку району стане орієнтиром в роботі на наступні три роки для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Нам всім потрібно визначитися які заклади нам залишити та розвивати, а які потрібно закрити. Це не повинна бути лише економія коштів, а в першу чергу покращення надання послуг в галузях освіти, медицини, соціального захисту» сказав Мирослав Тимофійович. Крім того доручив органам місцевого самоврядування провести обговорення  Плану перспективного розвитку Оржицького району на 2019-2021 роки в своїх громадах та вразі зауважень, або додаткових пропозицій, інформувати відділ економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Козина Володимир Іванович, голова Оржицької районної ради зазначив, що проект Плану перспективного розвитку Оржицького району на 2019-2021 роки охопив всі основні та проблемні галузі розвитку району – освіта, медицина, дороги, автобусне перевезення. «Після обговорення та затвердження Плану, ми будемо бачити куди нам рухатися, а громадяни зможуть вимагати звіту про виконання даного плану» - зазначив Володимир Іванович.

 

Карлов Володимир Михайлович, депутат районної ради, зазначив, що давно потрібно навести порядок в гуманітарних сферах району, в тому числі і в освіті. «Прикладом може послугувати закриття свого часу школи в селі Сазонівка. Із закриттям освітнього закладу ні діти, ні викладачі нічого не втратили, а якість освіти учнів, із переводом до Чевельчанської ЗОШ, тільки покращилась» - зазначив Володимир Михайлович.

 

Рибачов Григорій Іванович, депутат районної ради зауважив, що Оржицький район один із небагатьох в області де заклади середньої та дошкільної освіти знаходяться під керівництвом одного органу – відділу освіти. Це дозволяє своєчасно здійснювати поставлені задачі: капітальні ремонти, придбання обладнання та сплату за енергоносії. «Приклад Сазонівської школи дуже доречно підняли на даному заході, адже із переведенням дітей до іншого навчального закладу покращилась якість навчання, діти почали брати участь в олімпіадах, покращилось харчування. Такі приклади потрібно доносити до людей і доводити, що закриття освітнього закладу це не завжди погано» - додав Григорій Іванович. Також наголосив, що потрібно підвищувати якість освіти щоб діти з нашого району не їздили навчатися в навчальні заклади іншого району, а залишалися в своїх школах.

 

Ванцак Віктор Володимирович, начальник відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомив, що План перспективного розвитку району не буде остаточним та може бути доповнений об’єктами та заходами в будь який момент, виходячи із потреби та джерел фінансування. Для цього потрібно сформувати пропозиції та подати відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації з метою формування матеріалів та винесення на розгляд Ради регіонального розвитку.

 

За результатами другого засідання Рада регіонального розвитку вирішила:

 

1. Головам сільських (селищних) рад:

-  провести обговорення Плану перспективного розвитку на 2019-2021 роки в своїх громадах залучивши мешканців населених пунктів    - до 28.12.2018;

- в разі наявності зауважень, або додаткових пропозицій, інформувати відділ економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації – до 29.12.2018.

2. Відділу економічного розвитку та агропромислового розвитку райдержадміністрації (Ванцак В.В.):

- внести подані пропозиції органами місцевого самоврядування після обговорення в громадах (вразі наявності) – до 04.01.2019;

- розробити дорожню карту розвитку на 2019-2021 роки  - до 11.01.2019;

- затвердити на засіданні Ради регіонального розвитку План перспективного розвитку на 2019-2021 роки – 18.01. 2019;

- надати затверджений План перспективного розвитку району на 2019-2021 роки до Полтавської облдержадміністрації – до 21.01.2019.

3. Заступнику голови райдержадміністрації, виконавчому секретарю Ради регіонального розвитку (Перетятько С.Г.) інформувати членів Ради про проведення третього засідання Ради регіонального розвитку та забезпечити її проведення – до 18.01.2019.

4. Завідувачу сектору інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю райдержадміністрації  (Масенко Л.І.) розмістити інформацію про проведення засідання Ради регіонального розвитку на офіційному сайті райдержадміністрації та в мережі Facebook –  21.12.2018.

5. Контроль за виконанням даних доручень залишаю за собою.

 

 

Заступник голови Ради регіонального

розвитку, в.о.голови райдержадміністрації                                      М.Т.Боговик

 

 

Виконавчий секретар Ради регіонального

розвитку, заступник голови райдержадміністрації                        С.Г.Перетятько

 

Наверх ↑