Розвиток підприємництва в Оржицькому районі за 9 місяців 2018 року

Версія для друкуВерсія для друку

Розвиток підприємництва в Оржицькому районі за 9 місяців 2018 року

 

Регуляторна політика та підтримка розвитку підприємництва

 

В районі закладено основи регіональної політики щодо створення умов для обмеження втручання у господарську діяльність суб’єктів підприємництва. Зокрема, забезпечено дотримання визначених процедур розроблення і затвердження регуляторних актів, які проходять обов’язкове попереднє оприлюднення.

У 2018 році відділом економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації сформовано та щоквартально поновлюється реєстр діючих в районі регуляторних актів.

Для спрощення отримання інформації про регуляторні акти, дана інформація розміщена на сайті райдержадміністрації в розділі «Регуляторна політика». Щоб  спростити пошук  потрібної   інформації   розділ розбитий на підрозділи: «Про засади державної регуляторної політики», «Проекти регуляторних розпоряджень» та «Регуляторні акти».

На території району відсутні бізнес-інкубатори та інноваційні центри. Підтримкою підприємництва в районі займаються відділ економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації, Інформаційно-консультативна установа, центр надання адміністративних послуг, Оржицька районна філія Полтавського обласного центру зайнятості, Координаційна рада з питань підприємництва при райдержадміністрації та Спілка підприємців Оржиччини.

За ІІІ квартали 2018 року Інформаційно-консультативною установою (діє при відділі економічного та агропромислового  розвитку райдержадміністрації) надано 17 консультацій, в тому числі 11 – з економічних питань, 1 – з юридичних, 5 – організаційних.

Координаційною радою з питань підприємництва при райдержадміністрації та Спілкою підприємців Оржиччини при потребі проводяться засідання на яких розглядаються проблеми розвитку підприємництва, які можна вирішити на районному рівні.

Райдержадміністрацією спільно з обласними Департаментами облдержадміністрації проводиться робота щодо підвищення ефективності діяльності підприємств району, проводиться роботу по вивченню міжнародного досвіду пенсійної реформи та економічної передумови запровадження накопичувальної системи пенсійної реформи.

В районі забезпечено рівні умови діяльності для суб’єктів господарювання всіх форм власності. Станом на 01.10.2018 р. в районі 720 суб’єкта підприємницької діяльності, з них 65 - малі підприємства, 548 - фізичні особи підприємці, 31 - приватні підприємства, 24 - фермерські господарства, 40 - товариства з обмеженою відповідальністю, 1 – товариство з додатковою відповідальністю, 1 – дочірнє підприємство, 1 - виробничий кооператив, 6 - товариств споживчої кооперації та 3 - колективні підприємства.

За 2018 рік на території району зареєстровано 44 підприємців - фізичних осіб. В галузевому розрізі малий бізнес розвивається переважно у сфері торгівлі та сільського господарства.

 

Розвиток внутрішньої торгівлі

 

Роздрібний продаж товарів в районі здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі фірмові, підприємства з універсальним асортиментом товарів, магазини системи споживчої кооперації, відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів,

стаціонарну дрібнороздрібну торговельну мережу (палатки, кіоски), пересувну торговельну мережу (автомашини, автопричепи, лотки), заклади (підприємства) ресторанного господарства.

Торговельна мережа Оржицького району представлена колективними та приватними підприємствами торгівлі і ресторанного господарства.

Станом на 01.07.2018 р. діє 203 об’єкта торгівлі із загальною торговою площею 10668,51 м2. У своїй структурі магазини поділяються на: продовольчої та змішаної спеціалізації – 103 (5092,9 м2), непродовольчої спеціалізації – 60 (2595,8 м2), ресторанного господарства  –  40 (2979,81 м2).

За І квартал 2018 року роздрібний товарообіг склав 14594,3 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг роздрібного товарообороту зменшився на 5,1 %.

Основну питому вагу в роздрібному товарообігу займають підприємства з приватною формою власності – 76 %, колективною –  24%.

Торгові підприємства споживчої кооперації в загальному товарообігу складають 8 %.

У сільській місцевості розташовано 66% усіх торгових підприємств, більшість з яких (71%) належать фізичним особам.

Ресторанне господарство району складається з 40 кафе, буфетів, барів. Таким чином на десять тисяч жителів припадає по 16,8 таких закладів та по 68,8 підприємства роздрібної торгівлі.

Здійснюється продаж товарів і поза торговою мережею – це ще близько 100 лотків та палаток.

 

Надання адміністративних послуг

 

Центр надання адміністративних послуг Оржицької районної державної адміністрації це постійно діючий робочий орган, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна».

Центр надання адміністративних послуг Оржицької районної державної адміністрації офіційно створено розпорядженням голови райдержадміністрації № 197 від 18 квітня 2013 року.

Перелік адміністративних послуг, що надаються через Центр було затверджено розпорядженнями голови райдержадміністрації № 93 від 2 квітня 2015 року «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаються через центр надання адміністративних послуг Оржицької районної державної адміністрації».

Таким чином, станом на 01.07.2018 року, до переліку входить 51 послуга адміністративного характеру. З повним переліком послуг, що надаються через Центр, отримувачі послуг можуть ознайомитись на сайті Оржицької райдержадміністрації в розділі «Адміністративні послуги». Також на сайті розміщена інформація щодо переліку документів, необхідних для надання кожної послуги, терміни надання послуги. Є можливість завантажити бланк заяви та звертатись до Центру вже з повним пакетом документів.

Для Центру надання адміністративних послуг, виділено окремий кабінет в приміщені райдержадміністрації. Приміщення центру має зону очікування та зону обслуговування. Поряд з приміщення розташоване місце для паркування автомобілів. В Центрі розміщено 4 інформаційних стенда зі зразками заповнення заяв необхідних для отримання адміністративних послуг, переліком документів необхідних для отримання адмінпослуги, та інформаційними та технологічними картками адміністративних послуг.

На даний час з Центром тісно співпрацюють 6 суб’єктів надання адміністративних послуг, а саме: відділ в Оржицькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Оржицький районний сектор УДМС України в Полтавській області, відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва райдержадміністрації, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та два державних реєстратори.

На виконання статті 8 Закону України «Про адміністративні послуги» та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 44 від 30.01.2013 р. «Про затвердження вимог до підготовки технологічної картки адміністративної послуги» суб’єктами надання адміністративних послуг затверджені інформаційні та технологічні картки та надані для роботи адміністраторам ЦНАП.

Надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону «Про адміністративні послуги». Вимоги цього Закону поширюються на надання суб’єктом надання адміністративних послуг витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус.

За 9 місяців 2018 року адміністраторами центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) надано 1253 послуги. Вся інформація про діяльність ЦНАП, вимоги, щодо отримання адміністративних послуг та інша інформація, яка цікавить суб’єктів господарювання розміщена на веб-сайті райдержадміністрації та друкується в засобах масової інформації. Також для полегшення отримання адмінпослуг та інформування підприємницького середовища, розроблено інформаційні стенди. Для більш якісного надання адміністративних послуг створено відділ з питань надання адміністративних послуг.

Створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб'єктів підприємництва, насамперед малого, розглядається Оржицькою райдержадміністрацією,  як одне з першочергових завдань. З даною метою розроблено Програму розвитку малого підприємництва в Оржицькому районі на 2018 - 2021 роки, яка затверджена рішенням двадцять другої сесії сьомого скликання районної ради від 06.12.2017 року.

 

 

Начальник відділу економічного та

агропромислового  розвитку

райдержадміністрації                                                                      В.В.Ванцак

 

 

Наверх ↑