Служба зайнятості інформує

Версія для друкуВерсія для друку

ІНФОРМАЦІЯ
про стан ринку праці Оржицького району у 2018 році

    Протягом 2018 року Оржицька районна філія Полтавського ОЦЗ спрямовувала свої зусилля на виконання положень районної програми зайнятості населення на 2018-2020 роки, звертаючи особливу увагу на активні заходи політики зайнятості.  

    Аналізуючи ринок праці в процесі його формування спостерігається постійне збільшення робочої сили, яка залучається до трудової діяльності в сезонному режимі. Так, кількість зареєстрованих незайнятих громадян станом на 01.10.2018 року складала 763 особи, а вже на 01.01.2019 року - 1021 особа. В умовах, коли більшість підприємств району працюють сезонно, надзвичайно важливо організувати роботу щодо активізації власних зусиль шукачів роботи у альтернативних джерелах пошуку роботи.

     Саме тому одним із пріоритетних напрямків діяльності районної філії є організація оплачуваних громадських робіт для безробітних громадян. Даний напрямок роботи регламентований Положенням про порядок проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 року № 839, статтею 23 Закону України «Про зайнятість населення».

     За 2018 рік Оржицькою районною філією Полтавського ОЦЗ було укладено 20 договорів на оплачувані громадські роботи з організаціями різних форм власності, з них 19 договорів із сільськими та селищними радами. За цей же період, на виконання укладених договорів, службою зайнятості направлено 537 осіб з числа безробітних на заповнення поточних заявок. Слід зазначити, що на оплачувані громадські роботи у 2018 році  було використано 719,6 тис. грн.  коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 1243,2 тис.грн. коштів місцевих бюджетів, та 27,4 тис.грн. коштів підприємств різної форми власності.

      Важливим напрямком роботи також є і організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних. Так за 2018 рік такою послугою скористалося 162 особи. Результативність послуги, - 94,8 % тих, хто пройшов навчання у 2018 році станом на 1 травня 2019 року успішно працевлаштовані.

      Також необхідно наголосити на успішну співпрацю служби зайнятості з міжнародними грантовими організаціями. Багато хто чув про пілотний проект «Рука допомоги», яким, до речі, скористалися і жителі нашого району. На сьогодні ж за підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України (далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється на всій території України.

     КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях IT-послуг та виробництва меблів.

     КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

     Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

     Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування

Кінцевий термін подачі заявок - 29 лютого 2020 року.

     За детальною інформацією щодо участі в грантових програмах можна звернутися в Оржицьку районну філію Полтавського ОЦЗ або інший центр зайнятості держави.

 

Наверх ↑