Використання пестицидів на присадибних ділянках

Використання пестицидів на присадибних ділянках

Приготування робочого розчину. Для приготування робочого розчину потрібна чиста водопровідна або колодязна вода. Вода зі ставків містить багато мулистих часток, які зв’язують діючу речовину препарату та зменшують його ефективність. Спочатку потрібно приготувати маточний розчин в окремій тарі в об’ємі 1/3 від необхідного. Пакет препарату відрізають по верхньому краю. Сипучі препарати висипають в ємкість з водою для маточного розчину ( тару спалюють ), рідкі препарати виливають і кидають в ємкість порожній пакет. Маточний розчин ретельно перемішують. Потім розчин переливають в оприскувач через спеціальне сито або марлю, доливають водою до потрібного об’єму.

Сумісність препаратів. При проведенні обприскування рослин часто виникає потреба провести обробки проти декількох шкодочинних об’єктів ( наприклад, фунгіцид та інсектицид ). Для цього готують бакові суміші: в один об’єм води додають 2 або 3 препарати. Але спочатку потрібно попередньо зробити тест на сумісність в невеликих кількостях. Обов’язково необхідно дотримуватись такого порядку розчинення препаратів:

Водорозчинні гранули → Водні розчини  або Концентрати суспензії → Концентрати емульсії

Не бажано робити бакові суміші з препаратами, які містять мідь. Готовий робочий розчин необхідно використати в день приготування, суспензії – відразу після приготування.

Проведення обприскування. Плодові дерева починають обприскувати з верхівки крони, поступово переходячи донизу. Робочим розчином необхідно покривати не тільки верхню, а й нижній бік листка. Розпилювач має бути на відстані 0,5м від оброблюваної поверхні. Обприскують поверхню листя рівномірно до появи першої великої краплі, яка не стікає. Овочеві культури, суницю, які знаходяться  під деревами і дозрівають, на час обробки закривають поліетиленовою плівкою. Не обробляють перед дощем або якщо на листі є роса. Кращий час для обприскування – вечірні години та рано вранці, коли понижена активність живих організмів у безвітряну суху погоду при температурі не більше +250С. Не проводити обприскування під час цвітіння, для запобігання пошкодженню квітів, отруєнню бджіл та корисної ентомофауни.

Для правильного та безпечного використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках слід дотримуватись основних правил:

1. Обприскувати рослини, коли шкідник чи хвороба перебувають у найбільшій фазі (стадії). Для цього необхідно користуватися фенологічним календарем та вдатися до консультації спеціаліста.

2. Використовувати тільки дозволені до застосування на присадибних ділянках препарати.

3. Застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, що дасть змогу уникнути покупки фальсифікату.

4. Під час роботи з препаратами забороняється курити, пити або вживати їжу.

5. Дотримуватись загальних вимог індивідуального захисту, оберігати, згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл та птицю під час роботи з засобами захисту рослин.

6. При потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, промити теплою водою з мило або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні негайно звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату.

7. Зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках в добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 00С та не вище +350С. Зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин.

Особи, які проводять хімічний захист сільськогосподарських культур, повинні користуватися засобами індивідуального захисту спецодягом, гумовим взуттям, рукавицями, респіраторами,захисними окулярами.

Оржицьке районне управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області