АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ СУБСИДІЇ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ПІСЛЯ 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОРЖИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ  ІНФОРМУЄ

АКТУАЛЬНА  ІНФОРМАЦІЯ  ДЛЯ  ОСІБ,  ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ  ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ  СУБСИДІЇ  НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ  ПІСЛЯ 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ

З 1 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.

Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінюється алгоритм виплати субсидії.

Сім'ям, яким призначена субсидія до 31 грудня 2018 року, житлова субсидія до закінчення опалювального періоду буде надаватися за старим порядком - шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств - надавачів послуг.

З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій беруть ті сім'ї, які звернуться за субсидією з січня поточного року. Субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк". Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та одразу надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги.

Звертаємо увагу, що звертатися до АТ "Ощадбанк" одержувачам субсидії для відкриття особових рахунків не потрібно. Персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк" буде створюватися автоматично на підставі інформації, наданої управліннями соціального захисту населення.
   Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, держава через АТ "Ощадбанк" сплачуватиме частину нарахованої плати за комунальні послуги, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а одержувачі субсидії доплачуватимуть другу частину рахунку.

Тобто всі ті, хто подав документи на призначення субсидії на житлово-комунальні послуги до управління соціального захисту населення райдержадміністрації   в січні 2019 року, вже  отримуватимуть  гроші  на оплату комунальних послуг на свій банківський рахунок. Постачальники комунальних послуг будуть формувати онлайн-платіжку субсидіанта для «Ощадбанку». Банк, згідно з наданою інформацією, буде перераховувати субсидію. . Після того, як буде проведено зарахування коштів, «Ощадбанк» кожному одержувачу субсидій направить смс-повідомлення ( після 18 лютого 2019 року)  з розрахунками по кожному підприємству суми субсидій, яка перерахована на його особовий рахунок та додатково суми, які необхідно сплатити сім’ї за спожиті комунальні послуги.

Крім того, кошти, які будуть зекономлені одержувачем субсидій, накопичуватимуться  на рахунку в «Ощадбанку». Після закінчення опалювального періоду, а саме на 1 червня, кожна сім’я отримає всю суму зекономлених коштів.