Інформує районний військкомат

Версія для друкуВерсія для друку

Інформує районний військкомат

В умовах складної суспільно-політичної обстановки, постійної готовності до ведення бойових дій з російсько-терористичними угрупуваннями абсолютна більшість військовослужбовців Збройних Сил України залишаються вірними Військовій присязі та конституційному обов’язку по захисту незалежності, територіальної цілісності і недоторканості нашої держави.

В той же час, у військових частинах (підрозділах) продовжують мати місце випадки, коли окремі військовослужбовці, ігноруючи законодавчі вимоги щодо виконання обов’язків військової служби, проявляючи малодушність та прикриваючись впливом реальної небезпеки, моральною, фізичною перевтомою чи наявністю сімейно-побутових проблем стають на шлях ухилення від військової служби шляхом самовільного залишення військових частин та дезертирства, такі дії караються відповідно статті 407 та статті 408 Кримінального кодексу України.

ч. З ст.407 ККУ самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

ч. 1 ст, 408 ККУ дезертирство, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися віл військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу у разі призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу  караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

 ч, 3 ст. 408 ККУ дезертирство, вчинене в умовах особливого періоду,  карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

Оржицький районний військовий комісаріат

Наверх ↑