Полтавщина входить до шістки найбільш перспективних експортних регіонів України

Версія для друкуВерсія для друку

Полтавщина входить до шістки найбільш перспективних експортних регіонів України

На апаратній нараді у т.в.о. голови облдержадміністрації розглянули питання «Про підсумки зовнішньої торгівлі підприємств області за 2018 рік та перспективи її розвитку в 2019 році».

«Зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг Полтавської області з країнами світу за підсумками 2018 року становив 3461,3 млн дол. США, – доповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко. – Позитивне сальдо зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг − 468,5 млн дол. США».

Обсяги експорту товарів і послуг становили 1964,9 млн дол. США й зросли відносно показників 2017 року на 3,4 %. Обсяги імпорту склали 1496,4 млн. дол. США та збільшились на 15,1 %.

У 2018 році найбільше продукції товаровиробників Полтавщини експортували до країн ЄС − 51,3 % загальнообласного обсягу експорту (47,9 % − у 2017-му). На торгівлю з країнами Азії та Африки припадає більше, ніж 33 % загального обсягу регіонального експорту.

У товарній структурі експорту минулого року традиційно переважали постачання мінеральних продуктів (58,6 % загального обсягу експорту), продукції рослинного походження (12,6 %), готові харчові продукти (8,5 %), жири та олії (4,4 %), продукція машинобудівної галузі (3,5 %).

«Чимало наших товаровиробників готові вкладати гроші у свої переробні потужності, але, можливо, дехто звик просто продавати сировину, – говорить Інна Іщенко. – Не завжди є розуміння, що експорт переробленої продукції збільшить їхні обсяги виробництва і створить нові робочі місця. Водночас в області є приклади стартапів із виготовлення готової продукції. Серед них і маленькі підприємства, які в майбутньому можуть стати великими товаровиробниками».

Упродовж минулого року питома вага імпортних надходжень продукції до області з країн-членів Європейського Союзу становила 23,6 % від загального обсягу імпорту товарів області або 323,2 млн дол. США, що на 32,6 % більше, ніж 2017-го.

У товарній структурі імпорту області значна частка традиційно припадає на мінеральні продукти − 52,5 %, продукцію хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості − 9,4 %, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання − 8,3 %.

Зовнішньоторговельний оборот послуг підприємств області у 2018 році становив 186,9 млн дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі послугами залишилося від’ємним − 69,9 млн дол. США.

Обсяги експорту послуг області становили 58,5 млн дол. США та зросли на 66,2 % порівняно з 2017 роком. Обсяги імпорту іноземних послуг за підсумками минулого року склали 128,4 млн дол. США та скоротились на 9,4 % відносно до показників попереднього року.

Інна Іщенко повідомила, що Полтавщина увійшла до шістки найбільш перспективних експортних регіонів України та розповіла про заходи щодо розвитку зовнішньої торгівлі підприємств області на 2019 рік. Серед них: створення сприятливих умов для підвищення експортного потенціалу регіону в межах зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, Канадою та Ізраїлем, налагодження й розвиток кооперації товаровиробників області з підприємствами провідних країн світу; забезпечення інформаційної підтримки суб’єктів господарської діяльності області; сприяння впровадженню нових інноваційних технологій у виробництво та просуванню вітчизняного експорту з високою часткою доданої вартості.

– Експортно-імпортний потенціал регіону зріс, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий. – Не лише в Україні, а й за кордоном продукція Полтавщини є еталоном якості та надійності. В цьому переконуємось, спілкуючись з іноземними партнерами під час візитів до інших країн і приймаючи гостей в області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Додаток 2

Стан протипожежного захисту об’єктів із масовим перебуванням людей обговорили в облдержадміністрації

Щороку на території Полтавщини виникає понад три тисячі надзвичайних ситуацій і небезпечних подій. Із них 50-65 відсотків − пожежі різного характеру: в спорудах житлового і нежитлового призначення, транспорту, в екосистемах. Найбільше пожеж виникає в будівлях і спорудах житлового та нежитлового призначення: щороку від 1100 до 1300. Про це розповів на апаратній нараді начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко.

– Протягом останніх п’яти років у спорудах житлового й нежитлового призначення виникло понад шість тисяч пожеж. Загинули 355 і постраждали 268 осіб. За чотири місяці поточного року сталися 460 пожеж, під час яких загинули 34 і постраждали 19 людей. У навчальних закладах області за останні п’ять років виникло 16 пожеж, внаслідок яких постраждала 1 особа, – поінформував Віктор Стеблянко. – Питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежами, особливо в навчальних закладах та інших місцях із масовим перебуванням людей, є одним із найважливіших у сфері цивільного захисту. Щороку фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять перевірки виконання вимог законодавства з пожежної безпеки й надають приписи на виконання необхідних заходів. Проте частина заходів залишається невиконаною. Наприклад, проблемними є ситуації у двох школах Великобагачанського району й двох освітніх закладах Новосанжарського району.

У Великобагачанській райдержадміністрації запевнили, що у відповідних школах порушення усунуть до початку навчального року.

За словами заступника начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимира Гришаніна, впродовж ІІ кварталу минулого року працівники управління провели позапланові перевірки близько 1,5 тис. об’єктів із масовим перебуванням людей. Зокрема проінспектували 1 тис. 167 загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, 86 закладів охорони здоров’я, 166 торгівельних центрів, культурно-видовищних установ і закладів дозвілля. За результатами перевірок виявили понад 14 тис. порушень вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. З-поміж них такі: об’єкти повністю або частково не обладнані системами протипожежного захисту, системи протипожежного захисту технічно несправні, електромережі й обладнання потребують заміни, шляхи евакуації не відповідають встановленим вимогам, відсутність первинними засобами пожежогасіння, джерелами зовнішнього протипожежного водопостачання тощо. За порушення вимог пожежної безпеки й невиконання приписів про усунення порушень до адміністративної відповідальності було притягнуто 1 тис. 450 керівників і посадових осіб.

Володимир Гришанін розповів, що на підставі проведених перевірок Головним управлінням ДСНС у Полтавській області до суду було подано 29 адміністративних позовів про застосування заходів реагування стосовно об’єктів, на яких виявлені порушення вимог пожежної безпеки створювали реальну загрозу життю і здоров’ю людей. Майже всі відповідні позови суди задовольнили.

– Оперативно вжили заходів щодо усунення порушень суб’єкти господарювання, яким належали відповідні торгівельно-розважальні заклади, розташовані у Полтаві, Кременчуці й Горішніх Плавнях. Органи виконавчої влади й місцевого самоврядування Гадяцького, Лубенського і Решетилівського районів ліквідували порушення, виявлені в лікувальних, культурних і загальноосвітніх закладах, – додав Володимир Гришанін. – Через великий обсяг необхідних коштів дуже повільно вирішувалося відповідне питання у Новосанжарському навчально-виховному комплексі. Лише завдяки спільним зусиллям Полтавської обласної й Новосанжарської районної державних адміністрацій вдалося винайти необхідні кошти для проведення робіт із монтажу систем пожежного захисту і влаштування пристроїв блискавкозахисту. Наразі роботи тривають. Незадовільним чином усувають порушення вимог пожежної безпеки у Козельщинському районному будинку культури. Там вони цілком не ліквідовані, але будівлю продовжують використовувати для проведення культурно-масових заходів. Нині судове рішення повторно надіслано до примусового виконання. Не кращий стан усунення порушень вимог пожежної безпеки – у Великобагачанському районі.

Упродовж поточного року фахівці органів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки перевірили 576 об’єктів із масовим перебуванням людей – освітні установи, заклади охорони здоров’я, оздоровлення та відпочинку громадян, культурно-розважальні і заклади дозвілля.

– За результатами перевірок виявили понад 4,6 тис. порушень вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. Половина від загальної кількості порушень залишилися невиконаними. До адміністративної відповідальності притягнуто 530 керівників і посадових осіб. Деякі порушення не усуваються роками, як наприклад, забезпечення закладів пожежною сигналізацією, протипожежним водопостачанням. Із установ до нас надходять листи з проханнями за відсутності коштів перенести терміни усунення виявлених недоліків. Із минулого року Головне управління почало подавати адміністративні позови стосовно об’єктів із масовим перебуванням людей щодо закриття чи призупинення діяльності. Доти наші штрафи – 34 й 51 гривня – особливого впливу на усунення виявлених порушень не мали, – розповів Володимир Гришанін.

– Ситуація незадовільна. Проте є тенденція до зменшення кількості об’єктів, які не відповідають вимогам пожежної безпеки. Звертаюся до голів райдержадміністрацій та ОТГ: коли подаєте проекти на реконструкцію будівель, насамперед звертайте увагу на дотримання норм пожежної безпеки. Не займайтеся облаштуванням дитячого майданчика біля школи, доки не забезпечена пожежна безпека в освітньому закладі. Крім того, потрібно провести тематичну нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА. Забезпечення безпеки людей – одне з пріоритетних завдань для нас, – наголосив т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Додаток 3

На Полтавщині минулого місяця виникло 564 небезпечних події

Упродовж квітня в області виникло 564 небезпечних події, з них техногенного характеру – 522, природного – 14, соціального – 28. Про це на апаратній нараді в облдержадміністрації розповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

«Загинула одна дитина, постраждали 95 осіб, врятували 93 людини. Виникло близько 451 пожеж, внаслідок яких 8 людей загинули, 10 – травмовано. Стався один вибух. 91 людину вдалося врятувати  внаслідок пожежі сміттєпроводу в Полтаві. Виникли дві лісові пожежі, які вдалося ліквідувати на початковому етапі. Зафіксовано одну пожежу на торфовищі, яку своєчасно ліквідували. Сталися дві пожежі на господарських угіддях. Знищено пожнивні рештки кукурудзи на площі 10 га та вогнем знищено скирт соломи вагою 50 тонн», – розповів Віктор Стеблянко.

Також він поінформував, що сталась 41 дорожньотранспортна пригода. Загинула одна людина, 57 осіб, зокрема 6 дітей, були травмовані.

«Зафіксовано два летальні випадки на воді, дві людини загинули. На Полтавщині виявлено 500 застарілих боєприпасів, які наразі знешкоджені. Внаслідок семи випадків отруєння токсичними та іншими небезпечними речовинами постраждали 11 людей. У селі Погреби Глобинського району місцевий мешканець, за попередньою інформацією, підірвав у себе в гаражі гранату Ф-1, внаслідок чого загинув», – додав Віктор Стеблянко.

Він поінформував, що сталось 25 нещасних випадків, із них 10 – на виробництві внаслідок яких загинуло 3 людини.

Віктор Стеблянко додав, що в області з початку року виникли 1262 небезпечні події, що більше майже на третину, ніж за відповідний період 2018 року. Кількість загиблих зменшилась  на  4 відсотки, але кількість постраждалих збільшилась.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Наверх ↑