Роз”яснення деяких питань, які можуть надати органи Пенсійного фонду України при зверненні осіб за призначенням субсидії.

Роз”яснення  деяких питань, які можуть надати органи Пенсійного фонду України при зверненні осіб за призначенням субсидії.

При виникненні запитань щодо сплати єдиного соціального внеску застрахована особа може звернутись до управління Пенсійного фонду України та, пред”явивши паспорт або інший документ, що засвідчує особу, отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7) з підтвердженням сплати єдиного внеску.

У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов”язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень) вона має можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов”язкового державного соціального страхування (далі- договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди.

В управлінні Пенсійного фонду України можна отримати необхідну інформацію про:

-адресу ограну Державної фіскальної служби України, з якою особа може укласти договір про  добровільну участь;

-інформацію про можливість укладення договору про добровільну участь за будь-які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов”язковому державному соціальному страхуванню;

-про розмір мінімального страхового внеску на дату звернення (сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієжнт 2  (3723 грн.* 22%* 2 = 1638,12 грн));

-отримати бланк типового договору про добровільну участь або адреси інформаційних ресурсів ДФС та Верховної Ради України, на яких можливо роздрукувати форму договору про добровільну участь.

У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у т.ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено в розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди: така особа має можливість  в управлінні Пенсійного фонду України отримати інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов”язкового державного соціального страхування про несплату платежів за відповідні періоди, про необхідність погашення боргу зі сплати єдиного внеску (якщо особа — підприємець) та право  застрахованої особи вимагати від страхувальника  сплати страхових внесків в повному обсязі (якщо особа-найманий працівник).

За вказаною інформацією звертатись до Лубенського об”єднаного управління Пенсійного фонду України за адресою: смт. Оржиця, вул. Центральна,23 або за телефонами: 92-3-24 та 91-7-73. Інформацію про сплату єдиного внеску можна отримувати дистанційно: через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень.

Лубенське об`єднане управління

Пенсійного фонду України