Управління соціального захисту населення Оржицької районної державної адміністрації інформує

Щодо надання  щорічної  грошової компенсації  замість путівки  особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», визначено право постраждалих громадян, віднесені до 1 категорії та дітей, яким установлено інвалідність , пов”язану з Чорнобильською катастрофою на  щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання, за їх бажанням, грошової компенсації.

Порядок виплати грошової компенсації громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів №854 від 23   листопада 2016 року .

Розмір компенсації середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки визначений постановою Кабінету Міністрів №838 від 8 листопада 2017 року і відповідно становить 35 відсотків одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні)  та становить у 2018 році  481 грн..

Для виплати грошової компенсації  замість санаторно-курортної путівки громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , віднесеним до 1 категорії, необхідно звернутись до 15 жовтня поточного року до управління соціального   захисту населення та надати наступні  документи:

• заяву на отримання грошової компенсації замість путівки;
  • довідку 070/о;
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до 1 категорії (із вкладкою);
  • копію паспорта;
  • довідку про те, що громадянин, віднесений до 1 категорії, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

Розмір грошової компенсації буде щорічно визначаться Міністерством соціальної політики на 1 січня відповідного року в залежності від розміру прожиткового мінімуму  встановленого законом для осіб , які втратили працездатність.

Детальну інформацію щодо отримання виплати грошової компенсації замість путівки громадянам , постраждалим від Чорнобильської катастрофи можна отримати безпосередньо в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації або по тел..91-2-41.