111

Управління соціального захисту населення Оржицької районної державної адміністрації інформує

Версія для друкуВерсія для друку

Управління соціального захисту населення Оржицької районної державної адміністрації інформує

                                

Щодо надання  щорічної  грошової компенсації  замість путівки  особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

 

         У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», визначено право постраждалих громадян, віднесені до 1 категорії та дітей, яким установлено інвалідність , пов”язану з Чорнобильською катастрофою на  щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання, за їх бажанням, грошової компенсації.

         Порядок виплати грошової компенсації громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів №854 від 23   листопада 2016 року .

         Розмір компенсації середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки визначений постановою Кабінету Міністрів №838 від 8 листопада 2017 року і відповідно становить 35 відсотків одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні)  та становить у 2018 році  481 грн..

         Для виплати грошової компенсації  замість санаторно-курортної путівки громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , віднесеним до 1 категорії, необхідно звернутись до 15 жовтня поточного року до управління соціального   захисту населення та надати наступні  документи:

  • заяву на отримання грошової компенсації замість путівки;
  • довідку 070/о;
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до 1 категорії (із вкладкою);
  • копію паспорта;
  • довідку про те, що громадянин, віднесений до 1 категорії, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

         Розмір грошової компенсації буде щорічно визначаться Міністерством соціальної політики на 1 січня відповідного року в залежності від розміру прожиткового мінімуму  встановленого законом для осіб , які втратили працездатність.

         Детальну інформацію щодо отримання виплати грошової компенсації замість путівки громадянам , постраждалим від Чорнобильської катастрофи можна отримати безпосередньо в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації або по тел..91-2-41.

 

 

 

 

Наверх ↑